Filma- It`s a Wonderful Life (1946)

   Iespējams, ka skatoties filmas vai lasot grāmatas, esat ievērojuši, ka amerikāņiem ap Ziemassvētku laiku ir tradīcija skatīties filmu „It’s a Wonderful Life”. Kaut reizi noskatīties šo filmu viņiem skaitās gandrīz kā pienākums. Es biju pievienojusi šo filmu savam „must see” sarakstam. Un tā kā pašlaik ir Ziemassvētku laiks, izdomāju, ka būtu īstais brīdis to noskatīties.
Attēls ņemts ŠEIT.

Par filmu:
   Filma ir uzņemta 1946. gadā un tās režisors ir Frenks Kapra. Tā ir melnbaltā filma, bet mūsdienās ir izveidota arī tās krāsainā versija. Man gan labāk šķita noskatīties šo filmu melnbaltajā orģinālversijā, tomēr salīdzināšanai plānoju noskatīties arī krāsaino versiju.
   Filmas galvenais varonis ir Džordžs Beilijs. Filmas sākumā Džordžs ir mazs zēns ar lieliem plāniem. Diemžēl dzīve izvēršas tā, ka Džordžs savus plānus nevar īstenot, jo viņam ir jāpaliek savā dzimtajā pilsētā. Džordžs apprec skaistu un mīlošu sievu, viņiem ir bariņš bērnu. Dzīve varētu būt ļoti jauka, tomēr Džordžs ir rūpju nospiests. Viņam darbā ir radušās problēmas, jo Džordžs ir parādā lielu naudas summu. Beilijs domā, ka vienkāršākais veids, kā atrisināt problēmas, ir darīt sev galu, nolecot no tilta. Un jau esot uz tilta, viņš satiek savu sargeņģeli, kas vēlas pārliecināt Džordžu par to, ka viņa dzīve patiesībā ir brīnišķīga un viņa atrašanās uz zemes nav veltīga.
Attēls ņemts ŠEIT.

Manas domas:
   Manuprāt, šī ir lieliska alternatīva visām tām filmām, kas parasti Ziemassvētku laikā tiek rādītas pa TV. Televizoru neskatos, bet domāju, ka nekas diži nav mainījies. Dažiem šī filma šķitīs diezgan banāla, bet tādas jau ir lielākā daļa Ziemassvētku filmu. 
   Tā kā Ziemassvētki tiek uzskatīti par ticības un cerības laiku, šī filma varētu būt lieliska skatāmviela, kā arī iedvesmas avots. Patiesībā manī šī filma izraisīja dažādas emocijas un pārdomas. Vēl tagad cenšos pārdomāt filmā redzēto.
   Twiterī ietvītoju par šo filmu, un daži sāka šausmināties, ka tā esot „mūžību veca”. Ja arī tevi tas biedē, tad varu nomierināt, jo filmā apskatītās tēmas ir ļoti aktuālas arī šobrīd. Un noskatīties kādu klasikas gabalu nekad nenāk par ļaunu.

Filmu vari noskatīties šeit.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s