Filma- Life in a Day (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

  

  Life in a Day ir dokumentālā filma, kas veidota no 80 000 dažādu video. Filma ir Ridlija Skota (Ridley Scott) un Kevina Makdonalda (Kevin Macdonald) kopprojekts, sadarbojoties ar interneta vietni YouTube. Tas ir stāsts par to, kā cilvēki no visas pasaules pavadījuši dienu 2010. gada 24. jūlijā.   Šī ir filma bez sižeta un bez aktieriem. Patiesībā ikvienu šīs filmas dalībnieku mēs varētu uzskatīt gan par aktieri, gan režisoru. Un vispār jau arī sižets šai filmai ir, tikai atšķirībā no citām filmām, tas tika veidots pašās beigās, liekot kopā video fragmentus.
   Filma sākas ar to, kā cilvēks dažādās pasaules vietās iesāk savu dienu. Šajās 94 minūtēs un 57 sekundēs, kas ir precīzs filmas garums, ir spēts atainot tik daudz, cik vien iespējams. Filmā ir parādīta gan cilvēka dzimšana, gan slimības, gan mīlestība, gan katastrofas un vēl daudz kas cits. Ir pārstāvēti dažādi sabiedrības slāņi, dažādas valstis, dažādas tautības. Cilvēks, dzīvojot vienā vidē, vienā sabiedrībā, reizēm pat nevar iedomāties, kā dzīvo citi. Reizēm mēs mēdzam sūdzēties par visdažādākajiem sīkumiem, uztraukties par neesošām problēmām. Pēc filmas noskatīšanās, ikviens varēs atkārtoti pārliecināties, cik dažādi ir cilvēki un to domāšana.
   Šī noteikti ir no tām filmām, pēc kuras noskatīšanās tu spēsi novērtēt to, kas tev ir dots. Protams, ikvienu filmu var skatīties bez īpašas iedziļināšanās, bet vai tas ir tā vērts?
   Filmā ir gan smieklīgas, gan aizkustinošas, gan nedaudz neestētiskas ainas (par to pabrīdinu jau iepriekš). Bet tāda jau arī ir dzīve- reizēm skaista, reizēm skarba vai pat pretīga. Tas kā mēs to uztveram, ir atkarīgs no mums pašiem. Kopumā es šo filmu vēlētos raksturot kā vienu lielu video materiālu, kas, iespējams, būs noderīgs mūsu nākamajām paaudzēm.

Filmu ir iespējams noskatīties ŠEIT.

Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s