Filma- One Day (2011)

   8286910b6fefdee5a52ae6e80b5c58b41

Puisis satika meiteni un viņi dzīvoja laimīgi līdz mūža galam. No sākuma arī domāju, ka šāds būs filmas One Day scenārijs, tomēr tā gluži nebija. One Day ir režisores Lone Scherfig filma, kas uzņemta pēc Deivida Nikolsa grāmatas motīviem. Galvenos varoņus filmā atveido talantīgie un šarmantie aktieri Anna Heteveja un Džims Stērdžess.

      Filmu var raksturot ļoti īsi. Divi cilvēki satiekas izlaiduma ballē. Viņi kļūst par labākajiem draugiem, viens otram pieķeras un nespēj dzīvot viens bez otra atbalsta un padoma. Iet laiks. Meitene sāk iemīlēties puisī, kas vēl ir pārāk nenobriedis, nenopietns un īsti nezin, ko vēlas no dzīves. Paiet laiks. Meitene nevar pieņemt puiša dzīves veidu un domāšanu, tādēļ abi draugi pašķiras. Iet laiks. Pienāk kārtējais 15. jūlijs un abi draugi saprot, ka vienam bez otra dzīvot ir pārāk grūti, bet puisis ir saderinājies un viņam ir gaidāms pirmdzimtais. Iet laiks. Puisis ir nobriedis un šķīries, meitene ir īstenojusi savus sapņus. Un šoreiz abi tik tiešām saprot, ka laimīgi viņi būs tikai tad, ja abi būs kopā. Lai to saprastu, viņiem bija nepieciešami tikai 20 gadi. Tā arī notiek, abi kļūst par pāri un nu filmai vajadzētu beigties. Tomēr tā nav un seko vēl apmēram pusstunda ar dažādiem notikumiem, par kuriem uzzināsi, noskatoties filmu.
   Neesmu nekāda lielā romantisko filmu cienītāja, lai gan filmas vērtēt pēc žanra varbūt būtu neobjektīvi. Filmas vidū bija vietas, kad man kļuva garlaicīgi, un dažas ainas likās pārāk izstieptas. Atzinīgi vērtēju aktieru sniegumu, kas, manuprāt, ir ļoti piemēroti savām lomām. Jaukas vietu izvēles un vizuālais noformējums. Šajā filmā, salīdzinājumā ar citām, man ļoti patika tas, ka varoņi mainās līdzi laikam. Mainījās gan viņu pašu izskats, gan uzvedība. Arī filmas varoņu apģērbi bija piemeklēti tādi, kas aktuāli katram konkrētajam laika posmam.  Patīk, ka ir piedomāts arī pie šķietamiem sīkumiem.
Šeit salīdzināšanai bildes ar to, kā mainās galveno varoņu izskats, mainoties laikam.
  Filma raisa arī nelielas pārdomas par dzīvi, mūsu likteņiem, par to, kā mūs ietekmē konkrētu lēmumu pieņemšana. Pēc filmas arī pārdomāju galveno varoņu rīcību, kas būtu mainījies, ja konkrētās situācijās viņi būtu rīkojušies savādāk. Domāju, ka tas ir labs rādītājs, ja skatītājs par filmu domā arī pēc tās noskatīšanās. Tomēr man neliekas, ka man šī filma ilgi paliks atmiņā, bet viennozīmīgi- to ir vērts noskatīties.
   Manuprāt, šī nav ne tipiskā Holivudas filmas, ne tipiskā filma ar laimīgajām beigām. Tomēr tā ir ļoti viegla skatāmviela brīžiem, gan negribas neko nopietnu un filozofisku. One Day varētu uzskatīt par vienu no pēdējā laika labākajām šī žanra filmām. Ja esi romantisko filmu un drāmu piekritējs, tā tev noteikti patiks.
Vērtējums: 7,5/10
Advertisements

One comment

  1. […] rakstīju par filmu „One Day”, kas ir šīs grāmatas ekranizējums. Par filmu vari lasīt ŠEIT. Tad nu beidzot izlasīju arī grāmatu. Šajā gadījumā laikam būtu vienalga, vai pirmā […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s