Filma- Larry Crowne (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

  Šīs romantiskās komēdijas režisors ir Toms Henks, kurš pats arī filmā atveido galveno lomu. Divus Oskarusieguvušais aktieris Toms Henks savu meistarību ir pierādījis tādās filmās kā Zaļā jūdze, Pamestais, Forests Gamps u.c. Viņš pavisam noteikti ir viens no maniem mīļākajiem aktieriem, tādēļ šīs filmas noskatīšanos uzskatīju par obligātu, bet diemžēl biju par to nedaudz piemirsusi.

   Pirms filmas noskatīšanās nebiju redzējusi treileri un īsti nezināju, par ko tā būs. Es arī necerēju, ka šis būs kārtējais Toma Henka meistardarbs, un tāds tas arī nebija.
   Par sižetu. Lerijs Krauns, Toma Henka atveidotais varonis, ir kādas kompānijas strādnieks, kurš tiek atlaists dēļ nepietiekamās izglītības. Tas, manuprāt, ir diezgan negodīgi, jo mūsdienās liela daļa ietekmīgu cilvēku ir pat bez vidējās izglītības diploma. Lerijs meklē jaunu darbu, taču bez panākumiem, tādēļ izlemj iestāties koledžā. Koledžā viņš atrod vairākas draugus, kas manāmi maina pašu Leriju un viņa dzīves veidu. Filmā tiek parādīti divi priekšmeti, kurus viņš apgūst- ekonomika un runas prasme (speech class). Runas prasmi un uzstāšanos publikai Lerijam māca Džūlijas Robertsas atveidotā Mersidesa. Mersidesa ir no dzīves nedaudz nogurusi sieviete. Par viņas nomāktības iemeslu varētu uzskatīt viņas vīru un laulības sarežģījumus, kā arī darba rutīnu. Galu galā Mersidesa un Lerijs izmaina viens otra dzīvi un tās uztveri. Pēc kāda atgadījuma abi viens otrā iemīlās un to, kas notiek tālāk redzēsies, noskatoties filmu.
   Atšķirībā no sirsnīgā un patiesā Toma Henka, Džūlija Robertsa man vienmēr likusies auksta un samākslota. Tomēr domāju, ka šī loma viņai piestāv. Filma man likās jauka, sižets ļoti cilvēcisks un nesamākslots. Filmā ir jauks humors. Šeit nav nekādu jēlo Holivudas jociņu, tie ir inteliģenti un prasmīgi iekļauti sižetā. Liels jokotājs un ironizētājs ir Lerija ekonomikas pasniedzējs un viens no studiju biedriem, par kuriem filmas laikā varēsiet pasmieties. Kā jau teicu, filma nav nekāds meistardarbs, tomēr to uzskatu par labu skatāmvielu. Un kā plusu uzskatu to, ka man filmas laikā nebija garlaicīgi un negribējās, lai kāda aina ātrāk beigtos, jo tā man notiek diezgan bieži.
Galveno lomu atveidotāji- Toms Henks un Džūlija Robertsa.
Attēls ņemts ŠEIT.
   Filmai dodu 7 punktus no 10. Visiem tā nepatiks. Šī nav nekāda jautrā komēdija un īsti nav arī romantiskā filma, drīzāk vienkārša filma par dzīvi. Toms Henks ir lielisks, filma laba, bet pārāk vienkārša, lai to ilgi paturētu atmiņā.

2 komentāri

  1. Filma domājams laba, taču man ļoti nepatīk Džūlija Robertsa kā aktrise. Dēļ viņas es neskatos daudz filmas.

  2. Es arī par viņu neesmu sajūsmā, bet šajā filmā viņa savu lomu nospēlē diezgan labi. Ja patīk Henks, tad filmu noteikti iesaku.Manuprāt, Robertsai ļoti varētu piestāvēt ļaunās pamātes loma topošajā filmā Mirror, Mirror. Bet līdz tai vēl jāpaciešas.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s