Filma-The Ides of March (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Filma, kuras režisors, scenārija autors un arī viens no galvenajiem aktieriem ir Džordžs Klūnijs. Liekas, ka tā kā varētu būt par daudz vienam cilvēkam, bet nē, Klūnijs ar visu tiek galā diezgan prasmīgi. Vienu no galvenajām lomām filmā atveido pašlaik tik lielu popularitāti ieguvušais Raiens Goslings. Gribētu apgalvot, ka šī filma ir domāta kino izgaršotājiem un cilvēkiem, kas interesējas vai ir saistīti ar politiku. Domāju, ka tas vai šī filma patiks, ir atkarīgs arī no skatītāja noskaņojuma, jo filmā būs jāiedziļinās.

   Filmas sižetu atstāstīt ir diezgan grūti. Pat ja to mēģinātu, nevarētu izstāstīt tik labi, cik meistarīgi to parāda šīs filmas aktieri. Vispārīgi varētu apgalvot, ka filmas tēma ir ASV prezidenta vēlēšanas. Klūnija atveidotais varonis ir ASV prezidenta kandidāts, Goslings atveido prezidenta kampaņas vadītāju. Sākotnēji kampaņa rit diezgan veiksmīgi, līdz abi izcilo aktieru atveidotie varoņi pielaiž nozīmīgas kļūdas. Filmā tiek parādīts, ka politikā (un dzīvē vispār) šantāža un krāpšana bieži tiek uzskatīta par pieļaujamu normu, bet jūtas un morāle ieņem otro vietu. Filmas pirmā daļa diezgan mierīga, skatītājs tiek iepazīstināts ar sižetu un informēts par esošo situāciju. Tālāk jau sākas tāds kā kāpinājums, kas uz filmas beigām paliek arvien lielāks. Filmā ir arī dažas romantiskas ainas, bet šoreiz filmas galvenā tēma nav mīlestība. Manuprāt, filmā ir daudz ļoti interesantu pavērsienu un tās nobeigumu uzskatu par ļoti labu.
   Filmā tiek attēlots tas, kādas patiesībā ir politikas aizkulises. Bieži vien uz spēles ir likts pārāk daudz, šajā gadījumā zaude nav pieļaujama. Ir brīži, kad tu vairs nevari uzticēties pat savam draugam un vienīgais cilvēks, uz kuru vari paļauties, esi tu pats.
   Manuprāt, The Ides of March ir ļoti laba filma ar izciliem aktieriem. Vēl neesmu redzējusi nevienu filmu, kurā Goslinga aktiermeistarība liktu man vilties. Domāju, ka Klūnijs labi darbojas režisora lauciņā, bet vienmēr ir kur tiekties. Nevarēju izšķirties, cik punktus piešķirt filmai. Vakar, kad rakstīju šo rakstu, gribēju likt 9 punktus, bet visu apdomājot, piešķiru 8,5 no 10 punktiem. Tieši Raienu Goslingu uzskatu par šīs filmas labāko daļu.

Galveno lomu atveidotāji. Attēls ņemts ŠEIT.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s