Filma- Sherlock Holmes: A game of shadows (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Šerloks Holmss ir rakstnieka Sera Artura Konana Doila radītais varonis, kas kļuvis par ļoti spilgtu tēlu gan literatūrā, gan kino, gan sabiedrībā. Šo intelektuālo un slīpēto privātdetektīvu pazīst gandrīz ikviens, pat ja nav lasījis Doila romānus. Režisors Gajs Ričijs Holmsa tēlu ir padarījis vēl populārāko, izveidojot divas lieliskas filmas- „Sherlock Holmes”(2009) un „Sherlock Holmes: A game of shadows”(2011).


   Par to, ka 2009. gadā iznākusi filma „Sherlock Holmes”, biju palaidusi garām. Tā kā gribēju noskatīties „Sherlock Holmes: A game of shadows”, bija nepieciešams redzēt arī pirmo daļu, tādēļ tikai pēc pirmās daļas noskatīšanās devos uz kino. Tā kā pirmā daļa ir pavisam nesen redzēta, otro daļu vērtēt ir daudz vieglāk.

Sižets:
   Filmas darbība norisinās 19. gadsimta beigās. Filmas sākuma daļā notiek doktora Vatsona kāzas un Vatsons ar sievu gatavojas doties medusmēnesī. Diemžēl medusmēnesis neizdodas, jo notiek daži neparedzēti gadījumi un Valtonam atkal ir jādodas palīgā detektīvam Holmsam. Holmsam, kas vienmēr bez problēmām var atrisināt pat visgrūtākās lietas, šoreiz pretī stājas izcils noziedznieks- profesors Moriartijs. Šis nebūs tik vienkārš gadījums kā parasti, Holmsam un Vatsonam būs krietni jāpiepūlas, jo Moriartijs ir tik pat izveicīgs kā Holmss.
Man ļoti patīk šis attēls. 😀
Attēls ņemts ŠEIT.


Tēli:
Lieliskais aktieru tandēms- Džūda Lovs
 un Roberts Daunijs juniors.
Attēls ņemts ŠEIT.
  Mani pārsteidz Gaja Ričija un Artura Konana Doila radītā detektīva Šerloka Holmsa personība. Tā kā romānus par Holmsu neesmu lasījusi, varēšu izteikties tikai par filmu. Holmss ir ļoti pārgalvīgs, gudrs, šarmants, inteliģents. Viņam piemīt spēja izplānot vairākus gājienu uz priekšu un ievērot visniecīgākos sīkumus, šādi vienmēr esot vairākus soļus priekšā pretiniekam. Es Šerloku Holmsu gribētu salīdzināt ar tādiem tēliem kā pirātu Džeku Sperovu vai doktoru Hausu, jo tāpat kā šie abi tēli, arī Holmss ir gudrs, nekaunīgs un skatītājam pievilcīgs. Filmā Holmsu atveido Roberts Daunijs juniors un šī nu ir īsti piemērota loma tieši viņam. Tieši pateicoties Daunija šis Holmsa tēls ir tik spilgts un interesants.
   Arī detektīva labā roka doktors Vatsons ir tik pat spilgts tēls šajā filmā. Gudrs, daudz prātīgāks kā Holms, viņš bieži vien izdara dažādus „melnos darbiņus”, atvieglojot Holmsa gaitas. Holmss un Vatsons ir nešķirami, vienmēr gatavi glābt viens otra dzīvību. Vatsonu filmā atveido pievilcīgais un talantīgais Džūda Lovs.
   Šajā filmas daļā man pietrūka Reičelas Makadamsas atveidotā Irīna Adlere, kas ir tik pat viltīga un nekaunīga kā pats Holmss. Tomēr filmas sākumā gan viņa parādījās. Patiesībā visi pārējie filmas varoņi ir diezgan aizēnoti ar Holmsa- Vatsona tandēmu. Filmā bija arī citi lieliski aktieri, piemēram, Noomi Rapace (filmā Madama Simza) , Džareds Heriss (filmā ļaunais profesors Moriartijs), kā arī Kellija Reilija (Vatsona sieva), kura filmā parādās tikai dažās epizodēs. Herisa atveidotais tēls bija izveidots diezgan labi, viņš parādījās daudzās epizodēs, bet, manuprāt, Rapace un Reikija bija diezgan apdalītas sižeta ziņā. Abas aktrises šajā filmā man patika, bet viņu lomas varēja būt izveidotas interesantākas.

Galveno lomu atveidotāji.
Attēls ņemts ŠEIT.

Kopsavilkums:
   Filma man patika. Jauks izklaides gabals, vizuāli ļoti pievilcīga. Manuprāt, šī filmas daļa ir pat labāka par pirmo, kas daudzsēriju filmām bieži negadās. Trešo daļu varbūt arī vēlētos, bet četras jau būtu par daudz. Filmas sižets diezgan interesants, bija gan nopietni, gan komiski brīži, vairāki action momenti. Ļoti patīk kā izmantoti palēlinājuma un paātrinājuma momenti, paspilgtinot notiekošo. Filmā izmantotais humors bija diezgan labs un izdevies, daudzās epizodēs bija par ko pasmieties. Daunijs juniors un Lovs sastrādājas ļoti labi un abi aktieri savās lomās ir izcili. Arī pārējie svarīgākajās lomās esošie aktieri ir ļoti labi. Varbūt mazliet kaut kas pietrūka, varbūt kaut kā bija par daudz, bet kopumā dodu 7,5 no 10 punktiem, kas, skatoties uz manu vērtēšanas sistēmu, ir ļoti labs rādītājs.
Advertisements

2 komentāri

  1. Es iesāku šo filmu skatīties, bet tā arī npabeidzu!Būs tā vērts laikam vēlreiz ieslēgt un nosktīties:)

  2. Vari mēģināt. :)Bet katram jau gaume savādāka, iespējams citiem nepatiks.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s