Filma- Drive (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Nespēju nobrīnīties, kādēļ filma „Drive” Oskaram ir izvirzīta tikai vienai nominācijai- „Sound Editing”, kas pat nav saistīta ar aktieru vai režisora veikumu. Šo uzskatu par lielisku filmu un manā 2011. gada topā tā noteikti būtu pirmajā desmitniekā. Vēl tikai piebildīšu, ka galveno lomu filmā atveido viens no maniem pagājušā gada favorītaktieriem- Raiens Goslings. Patiesībā par šo filmu būs grūti uzrakstīt- tā vienkārši ir jānoskatās. Visdrīzāk tās sižets un viss, ko uzrakstīšu par to, izklausīsies gluži parasts, bet filmu tik labu padara tieši tās aktieri un sajūtas, kas rodas to skatoties.


Sižets
   Filmas galvenais varonis ir kāds puisis, kurš ļoti labi pārvalda visu, kas saistīts ar mašīnām. Viņš strādā par kaskadieri filmu braukšanas ainās, ir auto mehāniķis, kā arī iesaistās dažās ne tik tīrās lietās- piestrādā par šoferi cilvēkiem, kas veic noziegumus un laupīšanas. Interesanti, ka šim puisim filmā nav dots vārds, viņu sauc par vienkāši Driver (autobraucējs) un, protams, viņu atveido lieliskais Raiens Goslings. Driver ir ļoti noslēgts cilvēks, bet tad, kad iepazīstas ar savu kaimiņieni Irēni un viņas mazo dēliņu, viņš nedaudz izmainās. Starp viņu un Irēni izveidojas īpaša saikne, grūti pateikt vai tā ir draudzība vai mīlestība, bet savstarpējas simpātijas noteikti. Viss izmainās tad, kad Irēnas vīrs iznāk no cietuma. Irēnas vīrs iekuļas nepatikšanās un Driver grib viņam palīdzēt, lai pasargātu savas kaimiņienes ģimeni. Diemžēl viss noiet greizi..
Viens no pozitīvākajiem momentiem filmā.
Attēls ņemts ŠEIT.

Manas domas
   Ļoti patika tas, ka filmā diezgan maz tiek izmantota verbālā komunikācija, komunicēts vairāk tiek ar žestiem un mīmiku. Runāts tiek tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Manuprāt, tas ir lieliski un vēl vairāk uzsver aktieru meistarību. Kā labākos aktierus filmā vēlos uzteikt jau minēto Raienu Goslingu un Keriju Maliganu. Ļoti patika abu šo aktieru spēle ar kameru un iejušanās tēlā, arī viņu savstarpējā komunikācija bija izcila. Pārsvarā filmā valda klusums vai laba mūzika. Un kā jau minēju sākumā, filma ir izvirzīta Oskara balvai tieši mūzikas dēļ.
Viņi saprotas bez vārdiem. Goslings un Maligana.
Attēls ņemts ŠEIT.

   “Drive” noteikti nav nekāda pozitīvā filma. Filmas pirmā daļa ir daudz mierīgāka, otrajā daļā valda lielāka spriedze, ir šaudīšanās, kautiņi un dažas ne tik estētiskas ainas. „Drive” režisors ir Nikolas Vindings Refns, kura kontā ir vairāki trilleri un action filmas, bet nevienu no tām gan neesmu redzējusi. Filmas scenāriju neuzskatu par neko unikālu, kaut kas līdzīgs jau ir redzēts. Visvairāk man patīk tieši tie mazie momentiņi, acu skatieni, sajūtas un aktieri, kas kopumā filmu padara tik labu. Piešķiru filmai 9 punktus no 10.

5 komentāri

  1. Šo filmu pagaidām vēl neesmu redzējusi, bet būs jānoskatās. Daļa man saka, ka filma nav forša, bet atkal citi saka, ka lieliska filma. Būtu laiks man to pašai noskaidrot! 😀

  2. Es arī biju dzirdējusi gan labas, gan sliktas atsauksmes, bet pēc citiem jau grūti spriest. Noteikti noskaties. 🙂

  3. Piekrītu par tekstu filmā: tiešām tikai brīžos,kad vajag.Nebija kaudzēm kkādas tekstuālas ''ūdens liešanas''.Es jau pirms kāda laika noskatījos un rakstīju par šo filmu.Patika ļoti.Par mūziku-man pielipa pati pēdējā dziesma no filmas(''real hero'').Iepatikās un šķita tik piemērota beigām. 🙂

  4. Man arī ļoti patika tā dziesma. Un šis video arī labs: http://www.youtube.com/watch?v=gb0lYVyDYxs 🙂

  5. […] kā filmā “Drive“, arī šeit Goslings atveido slikto puisi. Šoreiz gan viņš nav autobraucējs, bet gan […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s