Grāmata- Linda Nemiera „Kaķa lāsts”

 
6 
 Pēdējā laikā tik ļoti populāra ir kļuvusi mītiskā un fantāzijas tēma. Pēc „Krēslas” triumfa arvien vairāk tiek radītas filmas un grāmatas par vampīriem, vilkačiem un citiem mītiskiem tēliem. „Kaķa lāsts” ir mūsdienu latviešu rakstnieces L. Nemieras jaunākais veikums. Tā gan nav grāmata par vampīriem, bet pārdabiskā tēma šajā romānā gan ir skarta. Ļoti aizraujošs un interesants romāns, kas patiks gan fantāzijas žanra cienītājiem, gan cilvēkiem, kas nedaudz vēlas atrauties no zemes.

   Galvenā grāmatas varone Leonīda ir trīsdesmitgadniece. Viņa vada vienkāršu dzīvi, Leo ir attiecības, kuras viņa nevēlas sasteigt, darbs reklāmas firmā un viena no galvenajām lomām viņas dzīvē ir divām Leo labākajām draudzenēm. Viss mainās brīdī, kad kādā prezentācijā Leo rokā iekož lapsa. Un nē, šī lapsa nav ne traka, ne bīstama, tā ir pieradināta, tāpēc nekam ļaunam nevajadzētu notikt. Bet izrādās, ka Leonīda ir divdabja gēna nēsātāja. Ko tas nozīmē? To, ka no šī brīža grāmatā sāksies dažādas pārdabiskas un neticamas parādības, Leo dzīve ļoti strauji izmainīsies. Lai jūs ieinteresētu un tai pašā laikā neatklātu pārāk daudz, varu tikai pateikt, ka, lasot grāmatu, jums nāksies sastapties ar dažādām pārdabiskām būtnēm sākot ar vilkačiem un beidzot ar nārām.
   Grāmata ir rakstīta fantāzijas žanrā, tai varētu piedēvēt arī detektīva iezīmes, kas lasīšanu padara vēl aizraujošāku, jo lasītājam nākas sekot līdzi dažādiem sīkiem pavedieniem, tādējādi cenšoties atrisināt dažādos noslēpumus paša spēkiem. Es patiešām grāmatā biju ļoti iedziļinājusies un pat izveidojusi savu teoriju par to, kas notiks tālāk, un daļa no tās pat bija pareiza. „Kaķa lāsts” ir ļoti interesanta lasāmviela laiskiem brīžiem.
   Grāmata mani uzrunāja gan ar savu sižetu, gan mūsdienīgo valodu. Autores rakstīšanas stils ir ļoti interesants. Viņa izmanto vienkāršus sarunvalodas vārdus, arī dažādus žargonvārdus un rusicismus, radot lielisku kopainu. Ļoti patika daži sakāmvārdi un salīdzinājumi, kas tika izmantoti grāmatā. Daži varbūt likās izmantoti nevietā, bet nu to uzskatu tikai par mazu nezāli šajā skaistajā puķu pļavā. Kā lielu plusu uzskatu arī to, ka grāmatas varoņiem doti ļoti latviski vārdi un to, ka tajā ļoti skaisti tiek aprakstīta mūsu pašu Rīga nevis kāda Londonas vai Ņujorkas daļa. 
   Kopumā grāmata man ļoti patika. Tā kā to lasīju tūlīt pēc „Tūkstoš sauļu mirdzuma”, tad man bija nepieciešams kaut kas tieši šāds- jauks un izklaidējošs. Piešķiru tai 7 no 10 punktiem. Šī ir pirmā L. Nemieras grāmata, kuru esmu lasījusi, bet noteikti ne pēdējā.
Advertisements

2 komentāri

  1. Vispār brīnos kā latvieši rakstniece var kaut ko tādu uzrakstīt! Tas ir liels + , par to, ka latviešu rakstniece var uzrakstīt kaut ko tik ļoti netipisku latviešu literatūrai!

  2. Man arī prieks, ka Latvijā ir tik talantīgi jaunie rakstnieki. 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s