Filma-The Descendants (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Vai ģimenes filmām vienmēr ir jābūt sirsnīgām un salkanām? Pavisam noteikti nē. The Descendants es uzskatu par īstu ģimenes drāmu, tomēr tā nav tipiska ģimenes filma. Šī filma pavisam noteikti ir mākslas darbs, kas atstāj labu pēcgaršu. Filma ir izvirzīta Oskara balvai piecās nominācijās, kas ir ļoti labs rādītājs tam, lai pievērstu uzmanību šai filmai.
Filmas sižets
   Džordža Klūnija atveidotais varonis Mets ir vīrs un divu meitu tēvs. Tiesa gan – pēdējā laikā karjera ir nedaudz aizēnojusi viņa ģimenes dzīvi. Mets ir labs jurists un vērtīga zemes gabala īpašnieks Havaju salās. Notiek negadījums- Meta sieva izkrīt no motorlaivas. Viņa ļoti smagā stāvoklī atrodas slimnīcā, un tas liek Metam parūpēties par abām meitām. Kopā ar savu jaunāko meitu, kas ir nepaklausīga, desmit gadus veca jauniete, Mets dodas pēc vecākās meitas, lai viņai paziņotu par to, ka drīzumā meiteņu māti vajadzēs atslēgt no aparātiem, kas pašlaik uztur viņu pie dzīvības. Vecākā meita pirms negadījuma ir sastrīdējusies ar savu māti un pastāsta Metam kādēļ- Meta sieva ir viņu krāpusi. Šis gadījums satuvina Metu un viņa meitu un viņi dodas meklēt vīrieti, ar kuru sieva Metu ir krāpusi. Visu pārdzīvojumu dēļ Meta un meitu attiecības kļūst arvien ciešākas un, lai gan dažādu sarežģījumu ir diezgan daudz, ģimene kļūst arvien stiprāka.
Galveno lomu atveidotāji. Attēls ņemts ŠEIT.

Manas domas
   Lielisks aktieru sniegums. Par Klūniju, protams, nav ko piebilst. Viņš ir lielisks un šarmants aktieris, labi iejūtas savā lomā un spēlē to ļoti ticami. Mans pārsteigums ir Šeilīna Vudlija (Shailene Woodley), kura filmā atveido Meta vecāko meitu Aleksandru. Manuprāt, ar šo lomu, divdesmit gadus jaunā aktrise ir pavērusi sev plašu ceļu kino industrijā. Viņa tik labi iejūtas spītīgās pusaudzes lomā gan smieklīgās, gan nopietnās, gan traģiskās ainās. Ceru šo meiteni redzēt vēl kādā labā filmā.
Mani favorītaktieri filmā- Džordžs Klūnijs un Šeinīna Vudlija.
Attēls ņemts ŠEIT.

   Protams, kas gan ir laba filma bez laba scenārija un labas režijas? Filma ir balstīta uz Kaui Hart Hemmings sarakstīto romānu. Filmas režisors Aleksandrs Pains (Alexander Payne) ir piedalījies arī scenārija veidošanā. Pateicoties šai filmai, šogad Aleksandrs ir izvirzīts četrām Oskara nominācijām. Par filmas žanru tiek dēvēts komēdija/ drāma. Lai gan filmā ir dažas jautras un pat smieklīgas epizodes, pie komēdijas žanra es gan to nepieskaitītu. Drīzāk tā ir ģimenes drāma.
   Sākumā domāju, kādēļ šī filma ir nominēta Oskaram kā gada labākā filma? Pagājušajā gadā taču bija arī labākas filmas. Tomēr tad padomāju par to- cik gan daudz ir patiesi labu filmu par stiprām ģimenēm? Manuprāt, lielākā daļa no ģimeņu filmām ir diezgan salkanas, ar vienveidīgu sižetu un diezgan netalantīgiem aktieriem. The Descendantspar tik labu filmu padara tieši tas, ka filmas centrā nav ne „ideālā ģimenīte”, ne „tipiskā amerikāņu ģimenīte”, bet gan ģimene ar savām īpatnībām, vājajām un stiprajām pusēm. Es filmai piešķiru 8,5 punktus no 10.
   Bez jau minētajām Oskara nominācijām, kopumā filma ir izvirzīta 66 nominācijām un ieguvusi 35 balvas. Par tām varat izlasīt ŠEIT

2 komentāri

  1. Šī ir manā ''noteikti jānoskatās'' sarakstā.Gaidu,kad parādīsies kino,lai varu doties un izbaudīt. 🙂

  2. Filmu patiešām vērts skatīties kino, bet es nevarēju nociesties un gribējās noskatīties līdz Oskaram. ;D

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s