Amerikas kinoakadēmijas balva- atskats uz iepriekšējiem gadiem

   Oskara balva tiek uzskatīta par vienu no ievērojamākajām balvām kino pasaulē. Nevienam nav noslēpums, ka jau 26. februārī notiks Oskara ceremonija, kurā par sasniegumiem kino jomā Oskara balvu saņems 2011. gada filmas. Arī es gaidu šo ceremoniju, tādēļ nolēmu atskatīties pagātnē, lai varētu saprast, ko gaidīt no 2012. gada Oskara ceremonijas. Tā kā par vissvarīgāko tiek uzskatīta nominācija „Best Picture”, tad šoreiz tieši par to.

Mazliet par balvu
   Pēc pašreizējiem akadēmijas noteikumiem, lai filma kvalificētos apbalvojumam, filmas izrādīšanai jāsākas iepriekšējā kalendārā gada laikā (no 1. janvāra pusnakts līdz 31. decembra pusnaktij) Losandželosā. Visām nominētajām filmām, izņemot īsfilmas, ir jābūt vismaz 40 minūtes garām. Balvas ieguvējus izlemj balsojumā, tomēr ne visi biedri var piedalīties visu kategoriju balsojumos. *
Un tagad par to, kuras filmas ir uzvarējušas nominācijā „Best Picture”. Pie dažām arī mans komentārs.

Pagājušajā gadā man šajā nominācijā bija 3 favorīti un šī filma bija starp tiem, tādēļ prieks par šo Oskaru.
*2010.gads- Sapieris
Filmu vēl neesmu noskatījusies, lai gan tā ilgu laiku ir manā datorā. Priecājos, ka neuzvarēja „Avatars”, no redzētajām īkšķus turēju par „Precious”.
Šajā gadā „Best Picture” bija nominētas tikai piecas filmas, no kurām esmu redzējusi trīs- Slumdog Millionaire, The Reader un The Curious Case of Benjamin Button. Visas trīs filmas ir lieliskas. Ja būtu jāizvēlas, balvu dotu The Curious Case of Benjamin Button.

*2007.gads- The Departed
*2006.gads- Crash
Pelnīts Oskars, nav ko piebilst.

Tas par pagājušo gadu nominācijām. Kādas ir tavas domas par minētajām filmām? Kuras ir un kuras nav pelnījušas Oskaru? Tagad tikai atliek gaidīt šī gada ceremoniju. Kādas prognozes? Drīzumā vēlos uzrakstīt par kādām filmām es šogad turu īkšķus, bet līdz tam dažas filmas vēl jāpaspēj noskatīties. 

*Info no Wikipedia
**Attēli no IMDb

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s