Filma- Kurt Cobain: About a Son

Attēls ņemts ŠEIT.
  
 Šis ir vēsturisks materiāls, dokumentālā filma par Nirvanas solistu Kurtu Kobeinu. Filma veidota no 25 stundu garām intervijām, ko Kobeins sniedzis mūzikas žurnālistam Maiklam Azeradam (Michael Azerrad). Maikls šīs intervijas bija veicis priekš Nirvanas biogrāfijas „Come as you are” .

   Filmā pats Kurts nav redzams, jo šīs intervijas netika filmētas. Filmas laikā ir tāda kā tuvuma sajūta, it kā Kobeins to visu stāstītu tieši tev. Filmu papildina dažādi vizuāli pievilcīgi skati un ainavas, kas tiek saistītas ar Kurta stāstījumu. Kurtu var redzēt tikai pēdējās filmas minūtēs, kur tiek parādītas dažas viņa un Nirvanas fotogrāfijas. Patiesībā nezinu, kādēļ tika izveidota tieši filma, jo, manuprāt, vienlīdz labs būtu arī šīs filmas audio ieraksts, bet iespējams, ka video paspilgtina Kobeina stāstīju. Man gan būtu gluži vienalga vai video tiek rādīts vai nē, jo Kurtu Kobeinu filmā tomēr neredzam.
   Filmā Kobeins stāsta par savu dzīvi un sajūtām sākot no bērnības. Lai arī filmas sākumā Kurts saka, ka žurnālistiem nevēlas stāstīt par savu privāto dzīvi, šajās intervijās viņš ir ļoti atklāts un dalās ar ļoti privātām un intīmām lietām. Lai arī lielākā daļa rokmūziķu stāsta, ka viņu bērnība bijusi draņķīga, pat ja tā nav bijis, Kurts apliecina to, cik jauka un bezrūpīga bijusi viņa bērnība. Viņš dalās ar to, kā vecāku šķiršanās ir ietekmējusi viņa dzīvi un to, cik neiederīgs juties skolā. Kurts stāsta arī par narkotiku lietošanu, par savām attiecībām ar Kortniju Lovu un par to, kāds tēvs vēlas būt. Filmā Kobeins atzīst, ka vairākas reizes ir domājis par pašnāvības izdarīšanu. Vēlos piebilst, ka šīs intervijas ir veiktas no 1992.-1993. gadam, bet 1994. gadā Kurts Kobeins izdarīja pašnāvību.
   Filmas mīnusi, manuprāt, ir tieši video formāts. Domāju, ka vairāk vajadzēja iekļaut Kurta, viņa ģimenes un grupas fotogrāfijas, varbūt kādu grupas videoklipu, kas filmu padarītu vēl personiskāku. Kopumā jau vizuālajiem materiāliem nav ne vainas, bet man tajos pietrūka paša Kurta personības. Vēl arī būtu gribējusi, lai skaņu celiņā vairāk iekļauj Nirvanas dziesmas. Skaņu celiņu veido tādu mākslinieku, kas it kā ir iedvesmojuši  Kurtu un ietekmējuši viņa mūziku, dziesmas.
   Filmu uzskatu par ļoti labu informatīvo materiālu. Domāju, ka ikvienam Nirvanas fanam, pie kuriem pieskaitu arī sevi, šī filma patiks. Varbūt arī kāds, kas nav pazīstams ar Nirvanas daiļaradi, pēc  šīs filmas noskatīšanās vairāk pievērsīsies Nirvanai. Filmu ar punktiem nevērtēšu.
Nirvana- Kurts, Krists un Deivs.
Attēls ņemts ŠEIT.

Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s