Grāmata- Alise Kuipere „Dzīve uz ledusskapja durvīm”

09e12-dz-uz-ledusskapja
   Nekad nebiju domājusi, ka grāmata, kuru iespējams izlasīt stundas laikā, varētu būt tik aizkustinoša. Grāmata ir ļoti maza un plāna, katrā lapas pusē ir tikai nedaudz teksta, bet tā ir daudz interesantāka un vērtīgāka par dažu labu biezo romānu.

   Grāmatā stāstīts par māti un viņas pusaugu meitu. Viņas abas ir ļoti aizņemtas ar skolu, darbu, draugiem un citām lietām, ka bieži vien pat nesanāk satikties pat vairākas dienas. Lai uzturētu kontaktu savā starpā, māte un meita viena otrai uz ledusskapja atstāj zīmītes. Kas rakstīts šajās zīmītēs? Viss iespējamais- pārtikas produktu saraksts, atgādinājumi, uzaicinājumi, pārmetumi, atvainošanās, atstāsts par dienā paveikto un viss cits, kas vien viņām ir uz sirds. Un tad mātei tiek atklāts vēzis. Lai arī mātei ir cerības izdzīvot, viņas abas saprot, ka viena otrai ir veltījušas par maz laika un ne vienmēr ir bijušas pārāk taisnīgas viena pret otru.
   Grāmatas tekstu sastāda šīs zīmītes, kuras māte un meita sūta viena otrai. Esmu lasījusi grāmatas vēstuļu formā, bet grāmatu, kas sastāvētu no mazām, īsām zīmītēm gan nebiju lasījusi. Tādēļ arī gribu uzteikt autori par oriģinalitāti, jo tās formāts man šķiet ļoti interesants.
   Grāmata ir ļoti aizkustinoša un izraisa daudz pārdomu. Tā liek aizdomāties par to, kā izturamies pret sev tuvākajiem, cik daudz laiku un uzmanību veltām viņiem. Protams, mēs visi esam ļoti aizņemti, tiecoties pēc saviem mērķiem un iegribām. Tomēr vienmēr ir iespējams atrast laiku, lai satiktu savus tuviniekus un atvēlētu viņiem vismaz mazu daļiņu no sava tik vērtīgā laika.
   Grāmata arī palīdz izprast konfliktu starp divām paaudzēm. Īpaši piemērota šī grāmata būs gan pusaudžiem, gan viņu vecākiem. Bet tā varētu patikt gandrīz ikvienam. Grāmatas vienkāršā un ikdienišķā valoda padara to ļoti konkrētu un saprotamu. Varbūt grāmatas teksts nav diez ko dziļš vai filozofisks, bet tās radītā noskaņa ir ļoti privāta un pārdomu vērta. Manuprāt, autore ir labi pastrādājusi, jo ar tik vienkāršu valodu un formātu ir radījusi kaut ko īpašu.

One comment

  1. […] arī citi viedokļi – Evijas, burtnīcas, Grāmatu […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s