Filma- Moneyball (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Moneyball ir biogrāfiska drāma, kas balstīta uz Michael Lewis romāna (ar tādu pašu nosaukumu kā filmai) motīviem. Lielos vilcienos varētu apgalvot, ka šī ir filma par beisbolu. Man kā cilvēkam, kas par šo sporta veidu īpaši neinteresējas, filma patika, neskatoties uz tās tēmu. Patiesībā jau filmā stāstīts par ko vairāk kā tikai šo amerikāņu vidū tik iecienīto sporta veidu. To, ka filmā patiešām kaut kas ir, liecina tas, ka tā bija nominēta 6 Oskariem, ieguvusi vairākas kino balvas un kinokritiķu atzinību.

Filmas sižets:
  Filmas galvenais varonis, kuru atveido Breds Pits, ir beisbola komandas menedžeris Bilijs Bīns. Amerikas beisbola līgā figurē ļoti lielas naudas summas, tas ir lielais bizness, kur viss neaprobežojas tikai ar miljoniem. Kā izrādās, galvenais nav labi spēlētāji, bet gan komandas vadība. Bīns vada trūcīgāko šīs līgas komandu. Viņš centīsies sastādīt komandu, kas būtu spējīga konkurēt ar spēcīgākajām līgas komandām. Bīnam palīdzēs Jounah Hill atveidotais beisbola teorētiķis Pīters Brends. Viņi izvēlēsies spēlētājus pēc citiem kritērijiem, nekā to dara viņu konkurenti. Laužot beisbola tradīcijas, viņi izveidos spēcīgu beisbola komandu.

Pita un Hilla atveidotie varoņi.
Attēls ņemts ŠEIT.
Manas domas:
   Atzinīgi vērtēju to, ka filmu var izprast arī beisbola nespeciālists, jo tajā neiedziļinās pārāk sīkās beisbola detaļās un terminoloģijās. Filmā bez beisbola liela uzmanība ir pievērsta arī attiecībām- gan ģimeniskām, gan komandas, gan indivīda. Filmā tiek atveidota arī Bīna ģimene un viņa attiecības ar meitu, tiek parādīts, kā Bīns ir nokļuvis beisbola vidē, kādus lēmumus šajā sakarā viņam vajadzēja pieņemt. Iespējams, ka lielākā mērā filmā ir likts uzsvars uz biznesu nevis tieši beisbolu, un par to jau arī liecina filmas nosaukums.
Aktieri Kriss Prets, Breds Pits un režisors Benets Millers filmas pirmizrādē.
Attēls ņemts ŠEIT.
   Aktieru veikums ir diezgan labs. Breds Pits īpašu sajūsmu man nekad nav izraisījis un tā ir arī šajā filmā. Nesaku, ka viņš ir slikts aktieris un tā noteikti nav, jo savu lomu viņš atveido pietiekoši labi. Tomēr ir epizodes, kurās viņa tēlojums mani nepārliecina, dažās viņa tēlojums liekas pārāk uzspēlēts, bet dažās kaut kas pietrūkst. Protams, tās ir tikai manas domas, par pretējo liecina tas, ka viņš šīs lomas dēļ bija nominēts Oskaram. Par otrā plāna lomu Oskaram bija nominēts Jounah Hill, kuru esam ieraduši redzēt nenopietnās lomās dažādās komēdijās. Viņa tēlojums man patika.
  Filmas scenārijs man likās pārāk vienveidīgs, man kaut kas pietrūka. Lai gan, ņemot vērā to, ka filma ir balstīta uz patiesiem faktiem, to varētu ignorēt. Tomēr filma ir vairāk kā divas stundas gara un tā laikā bija vairākas garlaicīgas epizodes, kuras, manuprāt, bija liekas vai arī tās varēja saīsināt.
   Neskatoties uz manu nelielo kritiku, filma man patiesībā patika diezgan labi. Pat nebiju gaidījusi, ka tā būs tik interesanta un saprotama, jo beisbols mani neinteresē. Filmai dodu 7,5 no 10 punktiem.
Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s