Grāmata- Nikolass Evanss „Vilku lokā”

11 
 Nikolass Evanss ir ne tikai rakstnieks, bet arī žurnālists, scenārists un producents. Varbūt tieši šī iemesla dēļ viņa romāni ir tik aizraujoši un lasītājam ir ļoti viegli savā galvā izveidot pašam savu filmu. Evanss ir man ļoti iemīļots rakstnieks. Viņa darbi varbūt nav visdziļākie un filozofiskākie, toties tie ir ļoti interesanti un izklaidējoši. Nikolass Evanss pavisam ir sarakstījis piecus romānus un šis ir pēdējais no viņa darbiem, kuru vēl nebiju lasījusi, tādēļ ceru, ka drīzumā viņš lasītājus varētu iepriecināt ar kādu jaunu darbu. „Vilku lokā” (1989) ir Evansa otrais romāns, plašākai sabiedrībai viņš pazīstams ar savu debijas romānu „Zirgu vārdotājs”, kuru es nebūt neuzskatu par viņa labāko darbu.

 
   Grūti izšķirt, kurš īsti ir grāmatas galvenais varonis, jo līdzīgi kā citi Evansa romāni, arī „Vilku lokā” ir uzrakstīts no dažādu varoņu skata punkta, un līdzi ir jājūt katram no varoņiem, pat sliktajiem. Par galveno varoni varētu uzskatīt bioloģi un vilku pētnieci Helēnu, kura pēc drauga uzaicinājuma dodas uz kādu mazpilsētu, lai piedalītos vilku populācijas atjaunošanas programmā. Helēnu šajā darbā sagaida daudzas grūtības, jo vietējiem lauksaimniekiem ir naids pret vilkiem un valsts labā strādājošiem cilvēkiem, tātad pret Helēnu viņi izjūt dubultu nepatiku. Galvenokārt grāmatā stāstīts, kā lauksaimnieki un vilku aizstāvji cīnās savā starpā. Bet viss nav tik vienkāršs kā izklausās.
   Helēna pamazām iepazīst vietējos Montānas iedzīvotājus, kuri ir ļoti atšķirīgi un katrs no viņiem glabā kādu noslēpumu. Īpaši tuvas attiecības Helēna izveido ar Montānas ietekmīgākā lauksaimnieka jaunāko dēlu Lūku, kurš arī ļoti labi saprotas ar vilkiem. Man ļoti patīk tas, ka Evanss savos romānos apraksta galveno tēlu dzīves stāstus, tādējādi ļaujot iepazīt ikvienu no viņiem un atklājot to, ka pat viscietsirdīgākajiem cilvēkiem ir savas vājības. Neskatoties uz to, ka grāmatas autors ir vīrietis, viņš vienlīdz labi prot attēlot ikvienu situāciju gan no sievietes, gan vīrieša skata punkta.
   Man negribas atstāstīt sižetu, labāk ieteiktu šo grāmatu izlasīt katram pašam, jo tā noteikti ir lasīšanas vērta. Pateikšu tikai to, ka grāmatā ir ļoti spraigi un negaidīti pavērsieni. Grāmatas nobeigums mani pavisam šokēja. Varbūt sižeta ziņā šī nav vislabākā Evansa grāmata, bet tajā pavisam noteikti ir vislabākie dabas apraksti.
   Lai arī grāmata ir ļoti spilgta, mans raksta sanāca diezgan pliekans. Bet tas ir tikai tādēļ, ka nevēlos izbojāt lasītāja prieku, pasakot priekšā kaut ko nevajadzīgu. Lai arī grāmatā stāstīts par vilkiem, tā patiks arī cilvēkiem, kuriem nepatīk grāmatas par dzīvniekiem. Šī grāmata liek daudz ko pārdomāt, man tā lika arī kaut ko mainīt savos uzskatos. Evanss prot darboties ar manu prātu un iztēli. Šo darbu es novērtēju ar 8/10. Ikvienam cilvēkam es iesaku izlasīt vismaz vienu Nikolasa Evansa grāmatu, tā var arī nebūt „Vilku lokā”, jo arī pārējie šie autora darbi ir ļoti labi, vismaz manās acīs. 
Advertisements

4 komentāri

  1. Nemaz nebiju pamanījusi šo Tavu grāmatas aprakstu. Man arī ļoti patīk N.Evansa darbi. Šo laikam man neizdevās dabūt savā īpašumā un jaunāko izdoto vēl izlasījusi neesmu! Bet varu teikt droši – viņš ir ļoti lielisks rakstnieks.

  2. kur var dabūt viņa grāmatas?

    1. Jaunākās ir grāmatu veikalos. Var atrast arī iekš ibook.lv un noteikti lietoto grāmatu veikalos var pameklēt,kā arī bibliotēkās. 🙂

    2. Pareizi Mēnessmeitēns saka, bet principā- tur, kur var dabūt ikvienu grāmatu. 😉

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s