Filma- My Week With Marilyn

Attēls ņemts ŠEIT.
   Merilina Monro ir kino dīva, stila ikona un izcila aktrise, kuras šarms un izskats vienmēr ir ticis vērtēts augstāk par aktrises talantu. Šo filmu gaidīju un beidzot arī atradu laiku, lai to noskatītos. „My Week With Marilyn ” ir biogrāfiska drāma, bet to, cik daudz šajā filmā ir patiesības, grūti pateikt. Vienmēr jau viens stāsts no dažādu cilvēku skata punkta izklausīsies savādāks. Tādēļ nevar zināt, cik patiesi šajā filmā ir atainotas Merilinas jūtas un emocijas.
   Protams, galvenā filmas varone ir Mišelas Viljamsas atveidotā Merilina Monro. Tomēr filma veidota no Kolina Klārka (Eddie Redmayne) skata punkta. Kolins ir jauns puisis, kas nāk no bagātas ģimenes, bet viņš savu dzīves ceļu izvēlējies iet pats saviem spēkiem. Kolins vēlas uzsākt karjeru kino jomā, viņš tiek nolīgts necilam darbam pie filmas “The Prince and the showgirl” uzņemšanas. Uzņemšanas laukumā puisis satiek Merilinu un iemīlas viņā, kā gandrīz ikviens tā laika vīrietis. Arī Merilina pieķeras Kolinam un viņš kļūst par Merilinas Monro uzticības personu.
Merilina un Kolins.
Attēls ņemts ŠEIT.

   Daudzi no jums noteikti ir dzirdējuši vai lasījuši par to, ka Merilina Monro izbaudīja savu slavu, tomēr līdz galam laimīga viņa tomēr nebija. Viņa tika uzskatīta par visas pasaules seksa simbolu un stila ikonu, bet Merilinas mērķis bija tikt novērtētai kā aktrisei. Tiklīdz tiek ieslēgtas kameras, Merilina kļūst par pavisam citu cilvēku nekā ir ikdienā. Merilina Monro patika ikvienam, bet Normu Džīnu Mortensoni spēja saprast tikai retais.

   Filmas lielākais trumpis pavisam noteikti ir Mišela Viljamsa. Ja pirms filmas skatīšanās, apskatot fotogrāfijas un filmas traileri, Viljamsu Merilinas lomā īsti neredzēju, tad pēc filmas noskatīšanās manas domas ir mainījušās. Viljamsas atveidotā varone filmā pilnīgi saplūst ar Merilinas tēlu, viņas aktierspēle ir izkopta un meistarīga. Žēl, ka viņa par šo lomu neieguva „Oskaru”. Arī pārējie filmas aktieri bija diezgan prasmīgi, bet nevienu, izņemot Viljamsu, īpaši uzteikt nevēlos.
Mišela Viljamsa un Merilina.
Attēls ņemts ŠEIT.

   Filmā ļoti labi tiek ieturēts piecdesmito gadu stils. Gan kostīmi, gan pati filmas gaisotne perfekti attēlo šo laika posmu. Filma ir vizuāli baudāma.
Daži no Merilinas tērpiem filmā.
Attēls ņemts ŠEIT.

   Filmas sižets gan, manuprāt, nav īpaši aizraujošs. Sižetā nav nekādas īpašas izaugsmes, tas mainās viļņveidīgi- interesantākas epizodes aizstāj ne tik interesantas un tā uz priekšu. Lai arī šis skaitās „patiess stāsts”, sižets varēja būt izveidots dinamiskāks, jo šaubos vai visi šie notikumi ir pilnīgi patiesi, tādēļ kāds iestarpinājums nenāktu par ļaunu. Vairākas epizodes un tēli liekas nenoslīpēti līdz galam. Piemēram, neredzēju jēgu šeit iekļaut Vivjenas Lī un Merilinas trešā vīra A.Millera tēlu. Šie tēli bija tik neizteiksmīgi, ka bez viņiem pilnīgi varēja iztikt.

   Kopumā filma man patika, laiks, ko pavadīju to skatoties, pavisam noteikti netika izniekots. Filmas ir aizraujoša un interesanta tieši Viljamsas aktiermeistarības un vizuālā noformējuma dēļ. 
Vērtējums 8/10.
Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s