Filma- The Iron Lady (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Pēdējā laikā tik daudz apspriestā un ļoti gaidītā filma „Dzelzs lēdija” („The Iron Lady”) skatītājos izraisījusi divējādas jūtas. Dažiem filma ļoti patīk, bet citi žēlojas, ka filma tomēr nav tik laba kā gaidīts. Es laikam būšu pa vidu starp šīm grupām, jo filmā saskatīju gan daudz ko labu, gan arī ne tik labu. Tomēr filmas potenciāls gan bija daudz lielāks nekā izpildījums.


   Filmā stāstīts par Lielbritānijas premjerministri Margaretu Tečeri, kas šo amatu ieņēma no 1979.-1990. gadam. Filmā Tečere tiek atainota jau krietnos gados, tiek parādīts, kā viņa pavada savas vecumdienas tagad, kad vairs neieņem premjerministres amatu. Brīžiem Tečere kavējas atmiņā par pagātni, reizēm sarunājas ar savu jau mirušo vīru. Kavējoties atmiņās, Tečere atceras to, kā aizsāka savas gaitas politikā, kā satika savu vīru. Viņa atsauc atmiņā arī savu bērnu bērnību un dažādas saspringtas politiskās situācijas.
   Margaretu Tečeri jaunībā atveido Aleksandra Rouča (Alexandra Roach), bet vislielākās uzslavas gan no manis, gan kino kritiķiem izpelnās Merila Strīpa (Meryl Streep), kas atveido Tečeri no brīža, kad viņa iesaistās politikā, līdz pat vecumdienām. Merila Strīpa tik ļoti labi iejūtas šajā lomā, ka es vairs aiz šī tēla nespēju saskatīt pašu Strīpu, bet gan Margaretu Tečeri. Viņa noteikti ir viens no lielākajiem filmas plusiem. Jāpiebilst, ka Tečere, atvainojos, Merila Strīpa, par šo lomu saņēma Oskara balvu kā labākā aktrise.

Kreisajā pusē Merila Strīpa, labajā- Margareta Tečere.
Attēls ņemts ŠEIT.

   Vēl viens filmas pluss ir tas, ka filmā tiek izmantoti vairāki dokumentāli video materiāli, kuros atainots Lielbritānijas liktenis laikā, kad Tečere bija premjerministre.
   Sižeta ziņā gan gribas nedaudz piekasīties. Doma par to, ka filmā atveidota Tečere vecumdienās, kas ik pa laikam atceras savu jaunību, man liekas laba. Tomēr tas, kā tas ir izdarīts, gan man īpaši nepatika. Protams, filmā nav iespējams ielikt visu Tečeres biogrāfiju, un tas arī nemaz nav vajadzīgs. Man gribējās, lai daži notikumi tiktu izskaidroti daudz sīkāk. Piemēram, man nebija skaidrs kādēļ Tečere savā dzīvē pieņēmusi konkrētos lēmumus gan politikā, gan personīgajā dzīvē. Varbūt cilvēkiem, kas īpaši interesējas par Tečeres dzīvi, vai tiem, kas labi pārzina Lielbritānijas vēsturi, tas viss ir skaidrs, bet man, parastajam skatītājam, ir nepieciešams nedaudz izsmeļošāks skaidrojums.
   Kopumā filmu vērtēju kā labu kino materiālu par Margaretu Tečeri, kas varēja būt nedaudz izsmeļošāka. Filmas lielākais pluss viennozīmīgi ir Merila Strīpa. 
Mans vērtējums: 7/10
Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s