Filma- Manhattan (1979)


Attēls ņemts ŠEIT.

Vudijs Allens (Woody Allen) ir viens no maniem mīļākajiem režisoriem. Lai gan daudzas viņa filmas neesmu redzējusi, esmu gandrīz iemīlējusies viņa darbos, kuri ir tik skaisti, mākslinieciski un izjusti. Allens savās filmās aizved skatītāju ceļojumos uz Barselonu, Spāniju, Romu. Kā jau var spriest pēc šīs filmas nosaukuma, šoreiz darbība norisinās Ņujorkā, Manhetenā. Lai arī filma jau diezgan sena, tomēr vēlējos uzrakstīt par to un padalīties savās pārdomās.   Īzaks (Woody Allen) ir 42 gadus vecs vīrietis, kurš šķīries no sievas Džilas (Meryl Streep). Džila Īzaku ir pametusi citas sievietes dēļ un raksta grāmatu, kurā tiks iekļautas arī viņas un Īzaka attiecības. Pašlaik Īzaks satiekas ar septiņpadsmitgadīgu vidusskolnieci, bet šīs attiecības viņš neuztver tik nopietni kā pati meitene. Īzaka labākais draugs ir laimīgi precējies, bet viņš savu sievu krāpj ar Mariju (Diane Keaton). Kad draugs pārtrauc attiecības ar Mariju, Īzaks sāk ar viņu satikties. Varētu pat teikt, ka Īzaks ir pusmūža vīrietis, kas ir nedaudz apmaldījies dzīvē un meklē savu vietu.

Attēls ņemts ŠEIT.

   Pēc šī apraksta filma neizklausās interesanta. Tas tādēļ, ka filmā nav tādu lielu notikumu, kurus aprakstīt. Filma vairāk balstīta un sajūtām, nelielām detaļām un jaukiem mirkļiem, kas kopā veido vienotu, māksliniecisku ansambli. Liels filmas pluss ir arī tas, ka šī ir melnbaltā filma. Patiesībā šī pelēcība filmu padara daudz krāsaināku un izteiksmīgāku. Filmā ir redzami ļoti skaisti skati, jauka vietu izvēle. Viens no skatiem pat nokļuva uz mana desktopa.
   Vudiju Allenu var uzteikt gan par veiksmīgo režiju, gan aktiermeistarību. Īzaka tēls filmā ir ļoti interesants, mazliet komisks. Man pat liekas, ka Allens varētu būt diezgan līdzīgs Īzakam. Ļoti patika viņa tēlojums. Patiesībā viena no retajām filmām, kad man patika visu aktieru veikums. Iesaku filmu arī Merilas Strīpas faniem, jo šeit viņa redzama pašā savas aktrises karjeras sākumā. Man patika arī filmā izmantotie tērpi un tā laika mode. Ļoti patika Marijas tēls un apģērbi, ko viņa valkāja- tāds sievišķīgi vīrišķīgs stils.

Džila un Īzaks jeb M. Strīpa un V. Allens.
Attēls ņemts ŠEIT.

   Man filma ļoti patika, tā radīja lielisku noskaņu. Interesanta, mākslinieciska, pārdomu raisoša filma ar lielisku aktieru tēlojumu. Grūti pateikt, kādēļ nelieku maksimālo vērtējumu. Varbūt tādēļ, ka tās laikā bija dažas ne tik interesantas epizodes, vēl vērtējumu ietekmē arī daži sīkumi, kurus iespējams pat nevajadzētu ņemt vērā. 

Vērtējums- 9/10

One comment

  1. hhmmm….šī noteikti varētu būt noskatīšanās vērta filma.Būs jāpiefiksē sarakstā :)Jāpiekrīt,ka Alena filmas ir kā skaisti ceļojumi. 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s