Filma- Blue Valentine (2010)

Attēls ņemts ŠEIT.


Vēl viena filma ar Goslingu galvenajā lomā un vēl viena filma, kas sastāv no maziem jaukiem momentiņiem, kas kopā veido lielisku mākslas darbu. Patiešām es filmu uzskatu par mākslas darbu un lielisku baudu acīm un prātam. Filma ir par attiecībām un mīlestību, bet no tā nevajag nobīties. 

Varētu teikt, ka darbība filmā notiek divos laika posmos. Tā ataino, kā Dīns (Ryan Gosling) un Sindija (Michelle Williams) satika viens otru un to, kādas ir viņu attiecības pašlaik. Jaunībā Sindija nejūtas īpaši laimīga savā ģimenē, bet viņa ir ļoti apņēmīga. Sindija studē medicīnu un nākotnē sapņo kļūt par ārstu. Savukārt Dīns ir īsts brīvdomātājs. Abi jaunieši satiekas un iepatīkas viens otram. Izrādās, ka Sindija ir stāvoklī, bet bērna tēvs nav Dīns. Tā kā viņi abi ir neprātīgi iemīlējušies viens otrā, Dīns nolemj aprecēt Sindiju un veidot mazu, laimīgu ģimenīti. Otrs laikam posms ir tagadne (apmēram seši gadi, kopš Dīns un Sindija ir precējušies). Diemžēl šī ģimenīte vairs nav tik laimīga. Abi vecāki mīl savu mazo meitiņu, bet jūtas viņu starpā ir mainījušās.

Mazā, jaukā ģimenīte.
Attēls ņemts ŠEIT.
Filma veicina domāt par to, kas notiek ar mīlestību. Vai mīlestība var tik vienkārši beigties? Kāpēc cilvēki, kas mīlējuši viens otru, spēj tik ļoti atradināties savā starpā. Vai ir vērts mēģināt būt laimīgam vienam ar otru, ja visas cerības jau ir zudušas? Mūžīgie jautājumi, uz kuriem atbildes ir jācenšas atrast katram pašam.

Man ļoti patika filmas formāts, tas, ka mūsdienas mijas ar jauniešu iepazīšanās laiku. Vislabāk man patika tieši Sindijas un Dīna jaunības dienu laiks. Laikam jau tāpēc, ka tas bija daudz bezrūpīgāks, bet ar laiku kļuva daudz drūmāks un pelēkāks. 
Interesanti, vai Goslings pēc dažiem
gadiem varētu izskatīties šādi? Attēls ņemts ŠEIT.
Aktieri bija tik meistarīgi, man pat likās, ka tas viss notiek īstenībā. Goslings izcils kā vienmēr. Trakais, bezrūpīgais Dīns jaunībā un labestīgais pieaugušais Dīns man likās kā divi dažādi cilvēki, bet tajā pašā laikā viņi bija viens un tas pats tēls. Manuprāt, tas parāda Goslinga meistarību. Arī Viljamsa bija lieliska, bet abu aktieru saspēle vēl lieliskāka.

Vērtējums: 9/10

Viena no mīļākajām ainām filmā man bija epizode, kad Dīns spēlēja ģitāru un dziedāja, bet Sindija dejoja. Epizodi var redzēt treilera sākumā.


5 komentāri

  1. Pateicoties šim blogam, esmu noskatījusies vairākas labas filmas. Paldies, ļoti labs filmu apraksts, jāsaka, ka mums līdzīgas gaumes. Šī filma bija ļooti laba, paraudāju, un, jā , viela pārdomām par savu dzīvi….

    1. Juta, paldies, par labajiem vārdiem. Prieks, ka lasi manu blogu un atrod šeit kaut ko noderīgu. 🙂 Varbūt vari padalīties ar kādu labu filmu, ko esi redzējusi pēdējā laikā un varētu ieteikt arī man?

  2. Vai esi redzējusi “Into the Wild”? Filma ir gara, neskatoties uz dažiem pastieptiem mirkļiem, man patika. Skaista daba, filmā izskan daudz labu metaforu. Režisors ir Šons Pens, labs ne tikai kā aktieris. 🙂

    1. Redzējusi gan neesmu, bet dzirdētas ļoti labas atsauksmes. Tad jau laikam drīzumā būs jānoskatās. 🙂

  3. […] Blue Valentine (2010) […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s