Prāta Vētra "Vēl viena klusā daba"

Prāta Vētra jau vairākus gadus ir viena no manām mīļākajām latviešu grupām (laikam pat vismīļākā), tādēļ, uzzinot par jaunā albuma un koncerttūres tuvošanos, biju neizsakāmi priecīga. Un kā nu ne, jo iepriekšējais albums iznāca 2008. gadā. Nevarētu gan teikt, ka albums nācis pēc 4 gadu klusēšanas, jo prātinieki ik pa laikam piedalījās dažādos projektos un pa vidu starp šiem albumiem paspēja izdot arī “Izlasi 2000 – 2010” un sarīkot lielisku koncertu Arēnā Rīga. Bet tagad gan par jauno albumu!


Pirms albuma iznākšanas grupa klajā laida dziesmu „Lantern”. Šī dziesma uzreiz man neiepatikās, bet pēc vairāku reižu noklausīšanās sapratu, ka kaut kas tur ir! Un tieši tāpat bija arī ar visu jauno albumu. Tikai tad, kad to no sākuma līdz beigām biju noklausījusies jau vairākas reizes, sapratu, cik patiesībā labs ir šis albums. Vispār, teiciens par to, ka pirmais iespaids ir pareizais, manā gadījumā nedarbojas.

Tātad, pirmā dziesma albumā ir jau minētā „Lantern”. Starp citu, iesaku noskatīties arī dziesmas videoklipu. Tālāk seko dziesma „Starp citu”, kas rada patriotisku un emocionālu noskaņu. Šo dziesmu nomaina roķīgā „Mēles”, kurai tālāk seko lēnākas dziesmas. Pēc divām lēnajām dziesmās seko „Ko tu vēl domā”, kas noteikti kļūs par vienu no populārākajām albuma dziesmām. Šai dziesmai varētu vilkt paralēles ar „Bronzu” no iepriekšējā albuma. Nākamā dziesma ir „Manās atmiņās tas viss vēl ir dzīvs”, tai seko Kaupera duets ar Eviju Smagari dziesmā „Nākamā nodaļa”. Līdz šim par Eviju neko dzirdējusi nebiju, bet pieļauju, ka pēc šī skaņdarba viņas popularitāte varētu pieaugt. Un beidzot arī manas mīļākās dziesmas- „Ūdenī peldoša siena kaudze” un „Violet”. Abas ļoti interesantas dziesmas. Pirmspēdējā dziesma „Butterfly In The Bottle”, manuprāt, diezgan neizteiksmīga. Savukārt „No ziemeļiem” rada lirisku noslēgumu albumam. Dziesmu izkārtojums albumā ir ļoti veiksmīgs, arī albuma noformējums ir izdevies. Iesaiņojums skaists un parocīgs, patīk tas, ka disks gatavots no kartona. Līdzi nāk arī neliela grāmatiņa ar dziesmu vārdiem, skaistām bildītēm un informāciju par albumu.

Salīdzinot ar iepriekšējiem albumiem, gribas teikt, ka šis ir labāks par „Tur kaut kam ir jābūt”. Lai arī daudziem Gustavo producētais albums nepatika, man gan tas likās labs, jo parādīja Prāta Vētru no nedaudz citas puses. Tomēr manu mīļāko prātinieku albumu „Četri krasti” gan tas nepārspēj. 

Prāta Vētra jaunā albuma prezentācijā.
 Attēls ņemts ŠEIT.


„Vēl viena klusā daba” pierāda to, ka neskatoties uz savu nu jau lielo pieredzi, Prāta Vētra turpina attīstīties un meklē kaut ko jaunu. Un pareizi jau ir- nav ko sēdēt uz veciem lauriem. Izskatās, ka savu pozitīvismu prātinieki saglabās arī turpmāk, un tas jau arī mums, faniem, viņos tik ļoti patīk! 


Dziesmu fragmentus vari noklausīties ŠEIT.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s