Grāmata- Džeroms K. Džeroms “Trīs vīri laivā”

18   
Protams, pirms sāku lasīt šo grāmatu, gaidīju, ka tā radīs jautru noskaņu, bet tā izrādījās pat labāka, nekā biju gaidījusi. Lai gan grāmata sarakstīta 1889. gadā, tā ir aktuāla arī mūsdienu lasītājam un joki savu nozīmi gadu laikā arī nav zaudējuši. Grāmatu biju paņēmusi no bibliotēkas, bet noteikti gribu to iegādāties, lai tā man būtu pa rokai brīžos, kad nepieciešams uzlabot garastāvokli.


Grāmatas darbība norisinās 19. gadsimta beigās Londonā. Viens no grāmatas varoņiem (Džerijs) stāsta kā viņš kopā ar diviem draugiem (Džordžu un Harisu) un suni (Montmorensiju) devās laivu braucienā. Gan gatavošanās procesā, gan paša laivu braucienu laikā šiem džentlmeņiem un sunim atgadās dažādas interesantas un komiskas situācijas. Bieži vien šīs situācijas Džerijam atsauc atmiņā kādu agrāk piedzīvotu notikumu un viņš tajos padalās arī ar mums.
 
Grāmatas autors priekšvārdā saka: „Šīs grāmatas skaistums nav meklējams literārajā stilā vai lietderīga izziņas materiāla bagātībā, bet gan tās vienkāršajā patiesīgumā”.Un tā arī ir. Grāmatā ir attēlotas ikdienišķas situācijas, kurās autors ir saskatījis kaut ko komisku. Tās ir tik patiesas, ka arī man nākas tam visam piekrist. Daudzās situācijās man izdevās ieraudzīt arī sevi, domāju, ka to varētu izdarīt ikviens. Jā, varbūt dažas lietas ir pārspīlētas, bet arī mēs dzīvē daudz ko mēdzam pārspīlēt. Kopumā visas grāmatas noskaņa ir jautra, pacilājoša, tajā sastopams īsts angļu humors.
 
Grāmatas mērķauditorija varētu būt ikviens. Grāmata patiks neatkarīgi no tā, vai cilvēkam patīk laivu braucieni vai nē. Varētu patikt gan bērniem, gan pieaugušajiem. Noteikti iesauku izlasīt!


Mans mīļākais citāts no grāmatas:

“Metiet laukā grabažas, cilvēki! Lai jūsu dzīves laiva ir viegla, lai tajā atrodas tikai visnepieciešamākais – mājīgs nams un vienkāršas izpriecas. Pāris draugu, kas ir šī vārda vērti, kāds, kas mīl jūs un kam jūs atbildat ar pretmīlestību, kaķis, suns un viena vai divas pīpes, pietiekami daudz ēdiena un drānu, un mazliet vairāk nekā pietiekami- dzērienu, jo slāpes ir drausmīgs posts.”

 
Vērtējums- 9/10.

3 komentāri

  1. Esmu lasījusi, un tiešām ir tā, kā tu saki – lielisks humors, kas uzlabo garastāvokli. Arī es sevi atpazinu daudzās situācijās 🙂

  2. Piekrītu – grāmata ir ļoti uzmundrinoša 🙂 Man šī grāmata ir t.s. kabatas formātā un lasot sabiedriskajā transportā, brīžiem bija jāvalda uznākušie smiekli 😀

  3. Es grāmatu lasīju vilcienā un ik pa laikam skaļi iesmējos. Lai kā censtos, nesmieties bija grūti. 😀

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s