Filma- Toast (2010)

Attēls ņemts ŠEIT.
Šī ir biogrāfiska filma par slaveno britu pavāru Naidželu Sleiteru. Filmu gan sāku skatīties nevis šī pavāra dēļ (par kuru pirms filmas skatīšanās neko nezināju), bet gan dēļ lieliskās aktrises Helēnas Bonemas Kārteres. Un filma izrādījās pat labāka, nekā biju gaidījusi. Ļoti sirsnīga filma, kuru ieteiktu skatīties tad, kad esi paēdis. Filma neataino visu Sleitera dzīvi līdz mūsdienām, bet gan viņa bērnību un pusaudža gadus, parādot, kā un kāpēc Naidžels kļuva par pavāru. Filmas darbība norisinās 20. gadsimta vidū Lielbritānijā. Filmas sākumā Naidžels ir deviņus gadus vecs zēns, kura vecāki neko nesaprot no ēst gatavošanas. Māte visbiežāk mēdz gatavot graudziņus, bet Naidžels slepeni šķirsta pavārgrāmatas un sapņo par gardiem ēdieniem. Pēc mātes nāves par mājkalpotāju Naidžela ģimenē, vēlāk arī par Naidžela pamāti kļūst Pottera kundze (Helēna Bonema Kārtere). Pottera kundze ir lieliska pavāre un zināmā mērā ir viens no iemesliem, kādēļ Naidžels kļūst par pavāru.

Naidžels Sleiters un Helēna Bonema Kārtere.
Attēls ņemts ŠEIT.

No filmas īsti nesapratu, kādēļ Naidželam tā nepatika Pottera kundze, jo man viņa likās tīri patīkama. Gan Naidželam, gan Pottera kundzei bija kopīgas intereses, abiem patika ēst gatavošana, manuprāt, tieši Naidžels šajā gadījumā bija vainīgs pie tā, ka viņa bērnība pēc mātes nāves kļuva drūmāka. Tomēr, ja viss būtu izvērties savādāk, varbūt Sleiters nebūtu tas, kas ir pašlaik, un tad arī nebūtu tapusi šī filma.

Visi filmas notikumi gan nav patiesi (pozitīvi, ka filmas sākumā tas arī tiek uzrādīts), tomēr lielākā daļa atbilst patiesībai. Filmā bija epizodes, kas man patika un arī tādas, kas likās liekas vai pārspīlētas. Tā kā filma ir samērā īsa, tad arī laiks, kad garlaikoties īsti nebūs. Man liekas, ka pati filmas ideja (attēlot tikai to, kā Sleiters kļuva par pavāru nevis visu viņa dzīvi) ir diezgan laba, tomēr es būtu gribējusi redzēt arī nelielu ieskatu šī cilvēka turpmākajā dzīvē un panākumos.
Mazais Naidžels un viņa tēvs.
Attēls ņemts ŠEIT.
Pusaudzis Naidžels un Pottera kundze.
Attēls ņemts ŠEIT.

Vislabāk aktiermeistarības ziņā sevi parādīja H.B. Kārtere. Vēlreiz nākas pārliecināties, ka viņa laikam varētu iejusties jebkurā tēlā un padarīt šo tēlu interesantu skatītāja acīs. Izcila aktrise, lielisks tēlojums. Arī Kens Stots, kurš filmā atveidoja Naidžela tēvu, bija diezgan izteiksmīgs un mani viņa tēlojums pārliecināja. Runājot par Naidžela lomas atveidotājiem, vēlos uzteikt Oskaru Kennediju, kurš atveidoja mazo Naidželu. Šī bija mazā aktiera kino debija, ar kuru viņš tika galā ļoti labi. Tomēr Fredijs Haimors (Naidžels pusaudža vecumā) gan bija diezgan nepārliecinošs un nedaudz „stīvs” kameras priekšā.

Kopumā filma man patika. Jauka skatāmviela kādā atpūtas brīdī.
Vērtējums- 7/10

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s