Grāmata- Gistavs Flobērs „Bovarī kundze”

 

 

21
Šo grāmatu kopā ar vēl citām atradu savas mājas bēniņos, vispār šādā veidā tiku pie vairākiem vērtīgiem guvumiem. „Bovarī kundze” ir iekļauta arī vidusskolas literatūras programmā, tāpēc biju lasījusi dažus fragmentus, bet acīmredzot šie fragmenti mani īpaši nebija ieinteresējuši. Tagad gan man sagribējās izlasīt šo grāmatu, jo dzirdēts par to ir diezgan daudz. Un priecājos, ka to izdarīju.
 


Romāna centrā ir Emma Bovarī, sieviete, kas vienmēr ir neapmierināta gan ar savu dzīvi, gan apkārt notiekošo. Emma diezgan agrā vecumā apprec ārstu Šarlu Bovarī, kļūstot par Bovarī kundzi. Pēc kāzām Emma saprot, ka nemīl šo cilvēku un ar viņu kopā nebūs laimīga. Viņa mēdz iegrimt sieviešu romānos, vēlas kļūt bagāta, dzīvot Parīzē. Emma krāpj savu vīru ar vairākiem mīļākajiem, bet tā arī nekļūst laimīga, jo vienmēr kaut kas pietrūkst..
 
Bovarī kundze varētu būt viens no egoistiskākajiem tēliem literatūrā. Gribētu viņu salīdzināt ar Jaunsudrabiņa Aiju. Abas ir ļoti spilgti tēli, sievietes, kas noved nebūtībā pašas sevi un cilvēkus, kuri viņas mīl. Abi romāni gan ir diezgan atšķirīgi, bet šie tēli samērā līdzīgi.
 
Romāns ir nedaudz saraustīts, bet tieši tādēļ arī tik interesants, jo plaši tiek aprakstīti asākie sižeta pavērsieni, bet nenozīmīgi pavērsieni tiek izlaisti. Autora meistarība jūtama caurcaurēm, it īpaši dažādu lietu, vietu un sajūtu aprakstos. Bija nodaļas, pēc kurām ātrāk gribējās zināt turpmākos notikumus, bet bija arī dažas neitrālas nodaļas. Neliela vecuma un naivuma pieskaņa gan ir jūtama, bet jāņem vērā, ka romāns sarakstīts 1857.gadā.
 
Ir grūti vērtēt grāmatu, kas atzīta par vienu no visu laiku labākajiem romāniem. Tomēr mans vērtējums, kā jau vienmēr ir tīri subjektīvs.
Vērtējums-8/10.
Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s