Filma- Number 23 (2007)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Džims Kerijs man nekad īpaši nav paticis, arī filmas, kurās viņš ir spēlējis pavisam noteikti nav manu mīļāko filmu skaitā. Tomēr vairāki cilvēki man bija ieteikuši noskatīties fimu „Skaitlis 23”, kas esot Kerijam neraksturīga, ļoti interesanta un mazliet baisa filma. Džims Kerijs vairāk pazīstams kā komēdiju aktieris, bet viņa kontā ir arī nopietnas drāmas, tomēr „Skaitlis 23” ir diezgan mistiska un savāda filma. 
Atstāstot sižetu, ir diezgan viegli pateikt priekšā svarīgu informāciju, tādējādi sabojājot visu skatīšanās prieku, bet ieskicēšu svarīgākos punktus. Volteram Sperovam (Džims Kerijs) ir laimīga ģimene un samērā mierīga dzīve. Dzimšanas dienā Volters saņem interesantu grāmatu. Lasot šo grāmatu, Volters identificējas ar galveno varoni, saskata daudz līdzības ar savu dzīvi un to, kas aprakstīts grāmatā. Viņš kļūst apsēsts ar grāmatā aprakstīto stāstu, nepārtraukti domā un pat sapņo par to, savā apsēstībā iesaistot arī ģimenes locekļus. Ciparu „2” un „3” veidotā kombinācija parādās visur un vajā Volteru ik uz soļa.

Filmas sākums diezgan neinteresants, savukārt turpmākā filmas darbība attīstās diezgan strauji. Jāsaka, ka sižets ir samērā neparedzams, tādēļ arī neko priekšā nedrīkst teikt. Sākumā bija grūti pieņemt visus sižeta pavērsienus, bet mēģināju tiem noticēt. Tomēr filmas nobeigums gan nebija man pieņemams.

Filmas režisors Džoels Šūmahers un galveno lomu atveidotāji.
Attēls ņemts ŠEIT.

Aktieri diezgan viduvēji. Džims Kerijs, kurš filmā attēlo gan labo varoni Sperovu, gan slikto Fingerlingu, mani nepārliecināja arī šajā filmā, nu nespēju saskatīt šajā aktierī nekādu īpašo talantu.Virdžīnija Medsena, kas atveido Voltera sievu, man pat šajā filmā patika labāk nekā pats Kerijs, bet arī viņai līdz izcilam tēlojumam vēl tālu.

Manuprāt, noslīpējot filmas scenāriju un uzlabojot aktieru sniegumu, šī filma varētu būt diezgan laba. Kopumā bija daudzas lietas, kas filmā man patika, bet bija arī daudz, pie kā “piekasīties”.

Vērtējums- 6/10

Daži skaitļa 23 noslēpumi:*
#Cilvēkam ir 23 pāri hromosomu;
#23 stundās Zeme apgriežas ap savu asi (23 h 56 min 4 sek, ja precīzāk); 
#Klasiskajā latīņu alfabētā ir 23 burti ;
#Jūlijs Cēzars tika nogalināts ar 23 naža dūrieniem ;
#Viljams Šekspīrs dzimis un miris 23.aprīlī;
# Muhameds no Allāha Korāna tekstu saņēma 23 gadu laikā;
#23.psalms ir visbiežāk citētā Bībeles vieta ;
#Šī skaitļa ietekmē Džims Kerijs savu producēšanas studiju no Pit Bull Productions pārdēvēja par JC23 (Jim Carrey 23) ;
#Režisoram Džoelam Šūmaheram šis izrādījās 23.režijas darbs kinematogrāfā.

*Informācija ņemta no diena.lv
Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s