Grāmata – Maksanss Fermīns „Sniegs”

23

Ja kādam jautātu, ar ko viņam asociējas sniegs, visticamāk atbilde būtu samērā īsa, paredzama un sastāvētu no dažiem vārdiem. Bet to, cik patiesībā apbrīnojama ir šī dabas parādība, pavēsta šīs grāmatas galvenais varonis. Dīvaini, bet tagad, domājot par šo grāmatu, man liekas, ka tā man ir iepatikusies vairāk nekā pašā lasīšanas brīdī. Jā, tas patiešām bija brīdis, jo šo grāmatu var izlasīt vienā acu mirklī, bet tās vērtība noteikti ir lielāka.

 

 
Darbība norisinās Japānā, 19. gadsimta beigās. Juko ir divas kaislības- haikas un sniegs, un viņš šīs kaislības apvieno, rakstot 17 zilbju garos dzejoļus par sniegu. Imperatora dzejnieks, izlasījis Juko haikas, mudina viņu doties pie meistara Soski, lai iemācītos krāsu mākslu, kas tik ļoti pietrūkst Juko darbos. Pirmkārt, Juko nesaprot, kā sniegā var redzēt krāsas, otrkārt, jauneklim nav skaidrs, kā akls cilvēks var citam iemācīt krāsu mākslu, ja pats tās nespēj redzēt.
 
Darbs ļoti lakonisks, mazliet filozofisks, pilns ar metaformām. Sižets simts reizes dzirdēts, bet tas netraucē, jo šoreiz tas nav pats svarīgākais. Izlasot grāmatu, ir skaidrs, ko autors ar to vēlējies pateikt.
 
Sava veida emocijas šis darbs izraisīja, bet neteikšu, ka mani ļoti uzrunāja vai iedvesmoja. Protams, katrs var šeit atrast kaut ko priekš sevis, kāds varbūt neko. Priekš manis noteikti šeit kaut kas bija, tāpēc arī atbilstoša atzīme. Noteikti izlasīšu vēl kādu no šī autora darbiem.
 
Vērtējums- 7/10
 

“Ir divu veidu cilvēki. Ir tie, kas dzīvo, spēlē un mirst. Un tie, kas nekad nedara neko citu, kā vien turas līdzsvarā uz dzīves smailes. Ir aktieri. Un ir virves dejotāji.”

Advertisements

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s