Filma- Marley (2012)

Attēls ņemts ŠEIT.

Atšķirībā no rokmūzikas, regejs nav tā mūzika, kuru es varētu klausīties nepārtraukti, tomēr konkrētos dzīves brīžos labprāt to paklausos. Un protams, ka regejs nav iedomājams bez izcilā mūziķa Boba Mārlija. Mārlijs ir un paliks leģenda mūzikas pasaulē. Mazliet esmu interesējusies par šo regeja zvaigzni, tomēr daudzi Mārlija dzīves posmi bija man nezināmi. Samērā nesen iznākusī filma „Marley” ir lielisks informatīvs materiāls ikvienam, kas interesējas par regeju vai Boba Mārlija dzīvi, kā arī cilvēkiem, kam patīk filmas par slavenām personām.


„Marley” ir biogrāfiska, dokumentāla filma par Boba Mārlija dzīvi, sākot no viņa piedzimšanas līdz pat viņa nāves dienai. Filmā Boba Mārlija draugi, kolēģi un tuvinieki dalās savās atmiņās par mūziķi. Šeit nav aktieru, ja tā varētu teikt- filmā katrs cilvēks atveido sevi. Man patīk, ka notikumi ir attēloti hronoloģiskā secībā, jo tas ir diezgan svarīgi, lai ikviens varētu uztvert informāciju. Liels plus filmai ir tas, ka šeit ir iekļautas arī intervijas ar Bobu, kā arī vairākas viņa dziesmas un video no koncertiem. Filmas laikā skatītājs tiek informēts par notikumiem Mārlija dzimtenē, ir iekļauti arī dokumentāli kadri no notikumiem Jamaikā, tās apkārtnē. Kopumā filmas uzbūvi vērtēju kā izcilu, jo viss ir savās vietās.

BOB MARLEY un THE WAILERS.
Attēls ņemts ŠEIT.

Pirms šīs filmas Bobs Mārlijs man saistījās ar tādu kā pozitīvo tēlu. Tomēr filma lika ieraudzīt arī dažus darvas pilienus medus mucā. Pārsvarā jau visi par Bobu izteicās diezgan pozitīvi, neviens viņam neko nepārmeta, bet varēja saklausīt arī vairākas ne tik labas lietas, kas tikai parāda to, ka arī šī zvaigzne ir bijis cilvēks, kā ikviens no mums. Viņš savās dziesmās dzied par mieru, mīlestību un saticību, bet, kā sapratu pēc filmas, Boba bērni ne vienmēr izjuta mīlestību un saticību savās ģimenēs. Starp citu, Bobam bija 11 bērni no septiņām dažādām attiecībām.


Neskatoties uz vairākām lietām, Bobs Mārlijs man simpatizē kā personība. Paskatieties video, kā šis cilvēks uzvedas uz skatuves! Liekas, ka viņš skatītājiem atdod visu savu enerģiju. Pat tad, kad Bobam atklāja vēzi, viņš turpināja koncertēt.

Kopumā filma man ļoti patika. Lieliskas atmiņas, izcila personība, iedvesmojoša mūzika visā filmas garumā. Varbūt viens no mīnusiem ir filmas garums- 144 minūtes. Filmā bija vairāki garlaicīgi brīži, manuprāt, samērā daudz maznozīmīgas vai nevajadzīga informācijas, kuru no filmas varēja izgriezt, saīsinot tās garumu.

Vērtējums- 8/10


Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s