Filma- Rock of Ages (2012)

Attēls ņemts ŠEIT.

Ļoti gaidīju šo filmu jau no pagājušā gada, bet tādu vilšanos sen nebiju piedzīvojusi. Nu labi, pēc treilera noskatīšanās jau sapratu, ka filma būs viduvēja, arī tas, ka vienai no galvenajām lomām izvēlēts Toms Krūzs, man īpaši nepatika, lai gan beigās izrādījās, ka Krūzs bija viens no nedaudzajiem filmas plusiem. Biju gaidījusi labu filmu par rokmūziku, bet no rokmūzikas šeit nebija gandrīz nekā. Vienkāršs, samērā banāls un neizdevies Holivudas projekts.


Šerija un Drjū jeb Hjū un Boneta.
 Attēls ņemts ŠEIT.
Sižeta ziņā filma ir nekāda. Liekas, ka sižets sastāv no vairākiem nesaistītiem fragmentiem, kurus centušies salipināt kopā tikai tādēļ, lai katram izvēlētajam aktierim tiktu pa lomiņai. Filma sākas ar to, ka blondā Šerija (Džuliana Hjū) dodas laimes meklējumos uz Holivudu. Meitene tiek apzagta, bet tad viņa satiek princiDrjū (Diego Boneta), puisi, kurš strādā rokklubā “Bourbon” un vēlas kļūt par mūziķi. Drjū izpalīdz Šerijai, palīdz viņai dabūt viesmīles darbu rokklubā. Un abu starpā uzplaukst lielā mīlestība. Šī ir tikai viena no visām filmas sižeta līnijām. Paralēli mīlas stāstam tiek apskatītas dažādas rokkluba problēmas, klubs atrodas uz bankrota robežas un pret klubu vēršas vairāki aktīvisti ar mēra kundzi (Ketrina Zeta-Džonsa) priekšgalā, kas vēlas klubu slēgt . Vēl nozīmīga loma filmā ir Toma Krūza atveidotajam varonim, superslavenajai rokzvaigznei Steisijam Džekam. Tā nu visi tur darbojās, reizēm varbūt pat paši nesaprazdami, ko īsti dara, un visu šo darbību pavada mūzika. Domāju, ka nevienu neaizvainošu, ja pateikšu priekšā, ka filma ir ar laimīgām beigām, kā šādos gadījumos pieklājas.

Galveno lomu atveidotāji.
Attēls ņemts ŠEIT.
Mūzika gan filmā ir viena no pozitīvajām lietām, bet izpildījums ar visām tām „High School Musical” tipa saskaņotajām kustībām gan ir nebaudāms. Daļa no šīm dziesmām patiešām bija labas, varbūt tas arī ļāva izturēt līdz filmas beigām. Šeit būs dzirdamas labas dziesmas no “Bon Jovi”, “Foreigner”, Joan Jett, “Def Leppard” u.c.

Toms Krūzs savā lomā iejutās labi.
Attēls ņemts ŠEIT.

Aktieru komanda filmai savākta laba, bet ko tas dod, ja režisors, scenārists un pārējā komanda ir slinkojuši. Man ļoti patika Steisija Džeka tēls, kuru Toms Krūzs spēja iznest ļoti veiksmīgi. Var redzēt, ka viņš kārtīgi bija pastrādājis pie sava tēla un mājas darbu izpildījis godam. Bez Krūza kunga filmā var redzēt tādas zvaigznes kā Aleks Baldvins, Ketrina Zeta-Džonsa u.c. Jaunie Holivudas censoņi Diego Boneta un Džuliana Hjū filmā ar neko īpašu neizcēlās, Hjū pat mani mazliet kaitināja.


Diemžēl arī šī ir kārtējā filma, kurā iekļauts jēlais amerikāņu humors. Filmā bija tikai dažas patiešām asprātīgas ainas. Viena no tām bija pasmiešanās par popmūziku ainā, kur Drjū uzstājas saldās puišu grupas sastāvā, vēl pasmieties varēja par Krūza atveidoto varoni. Mīlestības aina starp geju pārīti gan man nelikās smieklīgā, drīzāk nedaudz sekla.

Manuprāt, šī ir kārtējā Holivudas filma, ar kuru paredzēts labi nopelnīt. Tā arī īsti nevaru saprast, uz kādu mērķauditoriju tiek tēmēts. Man jau liekas, ka rokmūzikas cienītājiem filma visdrīzāk nepatiks. Spriežot pēc jokiem un vieglā filmas satura, visdrīzāk mērķauditorija ir jaunieši, protams, ne visi jaunieši ir ar vienu mērauklu mērāmi. Varbūt filma patiks cilvēkiem, kas aizraujas ar dažādu mūziklu un muzikālo šovu skatīšanos, bet varbūt meitenēm, kas vēlas noskatīties filmu par laimīgu mīlestību.

Visdrīzāk šī filma ir tikai parodija par rokmūziku. Pārāk zemu vērtējumus negribas likt, jo filmā bija lietas, kas man patika, bet šajā gadījumā pārāk devīga es arī nevaru būt.

Vērtējums- 4,5/10

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s