Baskāju taka


Attēls ņemts ŠEIT.Šoreiz blogā diezgan neierasts ieraksts no manas puses. Gribu padalīties ar saviem iespaidiem par lielisku atpūtas un izklaides vietu tepat Latvijā, Tukuma pusē. Tā ir Baskāju taka atpūtas bāzē „Valguma pasaule”. Pieļauju, ka liela daļa vēl to nav apmeklējusi, jo Baskāju taka darbojas tikai no 7. jūnija. Šī nav reklāma, bet gan manas pārdomas un ieteikumi.


   Uz šo vietu devos kopā ar labāko draudzeni un plānoju tur atgriezties vēl, jo esmu to  izreklamējusi draugiem, radiem un paziņām. Tagad vēlos padalīties arī ar bloga lasītājiem.
   Kas tad īsti ir Baskāju taka? Tā ir 1379 metrus gara taka brīvā dabā, kas met līkumus gar ļoti skaistām vietām, iet cauri mežam, daļa takas ved garām upītei. Šīs pastaigas laikā ir iespējam apskatīt lieliskus dabas skatus, iegūt pozitīvas emocijas vai veikt dziļas pārdomas (ja dodies pastaigā viens). Pastaigā ir jādodas ar basām kājām (tādēļ arī Baskāju taka), pārvarot dažādus šķēršļus un pārbaudījumus. Nē, nē, šī nebūs vienkārša pastaiga pa mežu. Gājiena laikā nāksies iet pāri dažāda lieluma akmentiņiem (oļiem, laukakmeņiem, dzirnakmeņiem u.c.), čiekuriem, niedrēm, smiltīm un citiem brīnumiem. Viens no patīkamākajiem ir gājiens caur māliem, neliels posms vedīs cauri ūdenim. Visus šķēršļus jau ir iespējams apiet, bet kādēļ gan nepamocīt savas pēdas, pārvarot visus šķēršļus, jo tad gandarījums pēc pastaigas noteikti būs vēl lielāks. Takas sākuma posms laikam ir visgrūtākais, tālāk gājējus sagaida arī dažādi interesanti piedzīvojumi.

Vairāk par taku vari izlasīt ŠEIT, bet apskatīt vairāk foto ŠEIT. Ja šovasar plāno kādu ekskursiju pa Latviju, iesaku iekļaut arī šo objektu, jo pozitīvas emocijas, varbūt pat patīkams nogurums pēc pastaigas ir garantēts. Starp citu, Tukuma pusē ir vēl daudz interesantu vietu, kuras ir vērts apskatīt. Vari apskatīt Tukuma centru, Durbes pili. Ja uz šo pusi dodies virzienā no Rīgas, vari iebraukt Ozolpils atpūtas kompleksā, apskatīt zvēru un putnu takas, netālu no Tukuma atrodas Jaunmoku pils, mazliet tālāk kinopilsēta Cinevilla.

Ieskats Baskāju takā:
*Foto personīgie (by Laura)

One comment

  1. Jā, šādi dienu pavadīt būtu tik interesanti! Cik lielisks masāža pēdām. Super!

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s