Jūlija atskaite, augusta plāni

Attēls ņemts ŠEIT.

Pēdējā jūlija diena jau klāt, rīt sākas augusts. Liekas, ka laiks ir uzņēmis superlielo ātrumu un turpina savu vasaras maratonu. Jūlijā laisku dienu bija maz, bet paspēju atlicināt laiku visam, kam bija nepieciešams, arī literatūrai un kino. Jūnija beigās izveidoju sarakstiņu ar filmām un grāmatām (LASI ŠEIT), ko vajadzētu pieveikt jūlijā. Jāsaka, ka ar grāmatām šomēness gāja labāk. Laikam jau sevi pazīstu samērā labi, zināju, ka daudz filmas un grāmatas sarakstā iekļaut nevajag, jo laika gaitā to vienmēr papildina daudz aktuālākas lietas.

Sākšu ar grāmatām. Šomēness izlasīju astoņas deviņas grāmatas, to skaitā arī jūlija sarakstā minētās (“Deloveja kundzi” gan paspēju izlasīt vēl jūnijā). Biju minējusi, ka iespējams ķeršos klāt arī Millennium triloģijai. Tā arī darīju, izlasīju pirmās divas grāmatas un jāsaka, ka tās mani pozitīvi pārsteidza. Par šīm grāmatām gan blogā atsevišķu rakstu neveidošu, jo, manuprāt, tās jau ir pietiekami apspriestas cituviet. Drīzumā uzrakstīšu savas domas par grāmatu “Černobiļa. Lūgšana”, varbūt par “Zem Toskānas saules”.

Jūlijā paspēju noskatīties desmit filmas. Četras no piecām sarakstā minētajām noskatījos, bet ar „Krusttēvu” tik gludi negāja. Noskatījos vairāk kā pusstundu un tālāk netiku. Filma likās mazliet garlaicīga un ne īsti manā gaumē. Vēl gan visas cerības neatmetu, mēģināšu to skatīties vēlreiz, varbūt daudz piemērotākā brīdī. No šī saraksta filmām blogā uzrakstīju tikai par „Rock of Ages”, citu rakstu nebūs. “Medisonas apgabala tilti” patiešām bija ļoti salda filma, „Seven Pounds” man patika mazāk nekā skatoties filmu pirmoreiz, bet „Avatar” man patika, nevajadzēja tik ilgi atlikt šīs filmas skatīšanos.

Augustu biju domājusi pasludināt par klasiķu mēnesi. Šoreiz tas laikam attieksies tikai uz grāmatām, jo neveicās ar klasisko filmu atlasīšanu. Tātad esmu jau atlasījusi piecas grāmatas, kuras labprāt izlasītu: „1984”, „Kalnu aukas”, „Lielās mājas mazā saimniece”, „Ardievas ieročiem”, “Kas nogalina lakstīgalu…”. Protams, vēl vēlētos izlasīt arī kādu no nesen izdotajām grāmatām un arī Millennium trešo daļu.

 
Ar filmām turpināšu darīt to pašu, ko jūlijā, t.i., pievērsīšos filmām, kuru skatīšanos esmu plānojusi jau krietnu laiku atpakaļ. Šoreiz tās būs: „Million Dollar Baby”, „Cleaner”, „American Beauty”, “Shutter Island un „The Illusionist”. Un izskatās, ka augustā mūsu kinoteātros arī būs vairākas skatāmas filmas, līdz ar to, sarakstiņš augustam ir diezgan pagarš.
 
Varbūt jau esi redzējis vai lasījis kaut ko no šī saraksta un vari padalīties ar saviem iespaidiem? Vai arī ieteikt kaut ko lasāmu vai skatāmu, kas būtu piemērots augustam?

2 komentāri

  1. Shutter island un The illusionist ir redzētas.Abas patika.Pirmā man ilgi vēl lika domāt par to,kā kas tur bija patiesībā domāts.Mums ar draugu katram sava versija 😀 Par tām iluzionistu lietām – man patika vēl The Prestige. :)Jāpiekrīt,ka kino augustā beidzot būs ko redzēt.Jau esmu ieplānojusi vairākas filmas 🙂

  2. Ceru, ka man arī patiks šīs filmas. Un paldies par ieteikumu, ja būs laiks, noskatīšos arī The Prestige, pēc treilera izskatās laba. 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s