Grāmata- Sāra Vinmane "Kad dievs bija trusis"

Attēls ņemts ŠEIT.

Pieļauju, ka daudzi, izlasot šīs grāmatas nosaukumu, ir sākuši prātot, par ko tad īsti tā ir. Patiesībā romāna “Kad dievs bija trusis” centrā nav ne truši, ne Dievs, varētu teikt, ka tā ir grāmata par dzīvi, par neparedzamajiem dzīves līkločiem. Protams, Dievs pāris reizes romānā tiek pieminēts, bet grāmata nav saistīta ar reliģiju, trusim gan ir samērā svarīga simboliska loma. Apsolu, ka to, kādēļ grāmatai ir šāds nosaukums, jūs uzzināsiet lasīšanas laikā. Un šeit varētu būt pat vairākas pareizās atbildes.


Vinmane romānā meistarīgi parāda to, kā bērns kļūst par pieaugušo. Grāmatas “Kad dievs bija trusis” galvenā varone Ellija ir ļoti spilgts tēls, vienaudži viņu uzskata par dīvainu, bet Ellijas tuvākie cilvēki prot novērtēt ikvienu viņas labo īpašību. Lasot šo grāmatu, arvien tuvāk var iepazīt gan pašu Elliju, gan viņas draugus un ģimenes locekļus. Romāns ir sadalīts divās daļās, pirmajā daļā tiek attēlota meitenes bērnība, bet otrajā daļā iepazīsim Elliju jau kā trīsdesmitgadnieci. Lasīšanas laikā lasītājs kļūst par liecinieku tam, kā, gadiem ejot, mainās Ellijas dzīve. Šī grāmata tikai pierāda to, ka pat dažādi sīkumi spēj pilnībā izmainīt cilvēka dzīvi. Reizēm tas, ka tu šodien uzvelc zaļu blūzi vai iekāp nepareizajā autobusā neietekmēs neko, bet tieši šīs šķietamās nejaušības var kļūt par svarīgu pavērsiena punktu cilvēka dzīvē.

Šī romāna lasīšana ir samērā viegla un aizraujoša, sižets ir plūstošs un interesants. Sižets gan nav viengabalains un tā centrā nav viens liels notikums, drīzāk jāsaka, ka tas sastāv no vairākiem maziem, bet svarīgiem notikumiem un problēmām, kas ik pa laikam tiek atrisinātas un to vietā stājas kaut kas cits. Nu tieši tā, kā notiek dzīvē! Cik gan neinteresanti būtu, ja, atrisinoties kādam lielam notikumam, cilvēka dzīvē vairs nekas īpašs nenotiktu. Es gribētu teikt, ka šī grāmata nemaz nebeidzas, protams, tai ir nobeigums un pat tīri veiksmīgs, bet grāmatas stāsts turpina dzīvot arī tad, kad pēdējā lappuse tiek aizvērta.

Kopumā grāmata man ļoti patika, tomēr nedaudz jūtams, ka šis ir autores debijas romāns. Būtu gribējusi, lai otrā daļa vairāk atšķiras no pirmās, jo tomēr tajā stāstītājs vairs nav maza meitene, bet gan pieaugusi sieviete. Līdz pilnībai man kaut kas pietrūka, bet vērtējums no manas puses ir labs, jo sižets ir aizraujošs, grāmatu nolikt malā ir grūti.

Vērtējums- 8/10

2 komentāri

  1. man ir ļoti liela vēlme šo grāmatu izlasīt 🙂 Tikai pagaidām netieku 😦

  2. Noteikti izlasi, grāmata patiešām jauka un viegli lasāma.Gribi lasīt tieši latviešu valodā? Ja jā, tev noteikti Īrijā grūti dabūt. Bet kā ar e-grāmatu: http://ej.uz/cqrb ?

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s