Filma- Shutter Island (2010)

Attēls ņemts ŠEIT.
Man patīk skatīties filmas, kurās nevaru paredzēt notikumu gaitu. “Shutter Island” pieder pie šāda veida filmām. Jāpiebilst, ka šī filma bija ne tikai neparedzama, bet arī aizraujoša un mazliet dīvaina. 


Lietas, kas man vislabāk patika šajā filmā, ir sižets, aktieri un filmas noskaņa. Sižets patiešām ir ļoti savdabīgs, neparedzams, dažādiem notikumiem piesātināts. Filmas darbība notiek 20. gadsimta 50. gados. Galvenais filmas varonis maršals Tedijs Daniels (Leonardo di Kaprio) un viņa palīgs Čaks (Marks Rufalo) dodas uz kādu salu, lai izmeklētu cilvēka pazušanu. Šī nav parasta sala un arī pazudušais cilvēks ir neparasts. Sala ir pārveidota par psihiatrisko slimnīcu, kas ir kā cietums psihiski nelīdzsvarotiem noziedzniekiem. Darbinieki seko pacientiem ik uz soļa, tomēr viena no pacientēm ir mīklaini pazudusi. Daniels sāk šīs lietas izmeklēšanu un atklāj daudzus šaušalīgus faktus par šo salu, pašam negribot, viņš ir iesaistīts šajos notikumos. Filmā būs tik daudz neparasti sižeta pavērsieni! Brīdī, kad liekas, ka tūlīt viss kļūs skaidrs, notikumi pilnībā maina savu virzienu un visa teorija izrādās nepareiza. Man ļoti patīk šāda veida filmas ar sarežģītu un neparedzamu sižetu.

Kā nākamo lietu jāmin aktierus, kas filmu paceļ augstākā līmenī. Gandrīz visi galveno lomu atveidotāji ir vīrieši. Di Kaprio noteikti nav manu mīļāko aktieru vidū, bet šajā filmā viņš bija labs, pat ļoti labs. Aktieris spēja iejusties savā tēlā un izdzīvot šo lomu, kas noteikti nebija viegli izdarāms. Vēl filmā redzami tādi aktieri kā Marks Rufalo, Bens Kingslijs, Mišela Viljamsa u.c. Viljamsa un Rufalo mani ļoti simpatizē, viņi man ir iepatikušies jau iepriekš redzētās filmās un patika arī šoreiz. Tomēr jāsaka, ka Viljamsai bija lielāka iespēja izpausties savā nelielajā, tomēr samērā nozīmīgajā lomā. Rufalo šoreiz palika di Kaprio ēnā, domāju, ka nevis aktiermeistarības, bet gan tieši lomas dēļ.

Lai gan šī nav šausmu filma, tomēr baisa noskaņa saglabājas visu filmas laiku. Pārsvarā tas tiek panākts ar mūzikas un dažādu specefektu palīdzību. Mistisku piesitienu filmai piedod arī Tedija atmiņas, kuras ik pa laikam papildina filmu. Neteikšu gan, ka pati filma būs baismīga un pēc tās noskatīšanās nevarēsiet aizmigt, šoreiz runāju tieši par noskaņu skatīšanās brīdī.

Vērtējums- 8/10

2 komentāri

  1. Skatījos šo filmu un biju pārsteigta par to kā viss beigās sagriezās. Tāds negaidīts aspekts. Neesmu Di Kaprio daiļrades fane, bet uzskatu, ka notēloja pat ļoti labi savu lomu. Ne visiem aktieriem izdodas atveidot psiholoģiski nomāktus personāžus.

  2. Beigās patiešām bija daudz negaidītu pavērsienu un par di Kaprio pilnībā piekrītu. 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s