Filma- The Illusionist (2006)

Attēls ņemts ŠEIT.

Mana nostāja pret pārdabiskām parādībām un maģiju ir diezgan skeptiska, uzskatu, ka gandrīz visam ir iespējams atrast skaidru pamatojumu. Filmā „Iluzionists” sastopamas daudzas mistiskas, neticamas un neizskaidrojamas lietas, bet jāatklāj, ka uz filmas beigām viss jau kļūs daudz skaidrāks. Kā jau teicu, gandrīz visam ir racionāls skaidrojums, tomēr ikviens kādreiz vēlas noticēt brīnumam, nemeklējot atbildi, kā un kāpēc tas notika. Reizēm kaut ko ir iespējams saskatīt tikai tad, kad aizveram acis. Un kādēļ gan kādreiz nepasapņot? Lai pilnībā izbaudītu šo filmu, iesaku nedaudz pievērt acis un skatīties, nemeklējot izskaidrojumu it visam, kas parādās uz ekrāna. 


Brīdis, kad agrākie draugi atkal satiekas.
Attēls ņemts ŠEIT.

Eizenheims (Edward Norton) un Sofija (Jessica Biel) bērnībā kļūst par ļoti labiem un tuviem draugiem, tomēr viņiem nākas šķirties. Ar laiku Eizenheims kļūst par talantīgu burvju mākslinieku, bet Sofija saderinās ar iedomīgo kroņprinci Leopoldu (Rufus Sewell). Nākamreiz abi kādreizējie draugi tiekas jau pavisam citā situācijā- iluzionista izrādē. Eizenheims atpazīst savu agrāko draudzeni un cenšas izdarīt to, ko nespēja pirms vairākiem gadiem- aizbēgt kopā ar viņu un dzīvot laimīgi. Bet tad notiek kāda nelaime, kas visu apgriež kājām gaisā. 


Filmai ir diezgan interesanta uzbūve. Sākums ir diezgan mierīgs, tad seko pa kādam lielākam notikumam, viss atkal kļūst vienveidīgs un pašām beigās- negaidīts sprādziens. Nu jā, nobeigums gan bija ļoti neparedzams un iespaidīgs. Domāju, ka liela daļa skatītāju īsti nenoticēja šādam nobeigumam, bet man ļoti patika. Ja beigas nebūtu bijušas tādas, kādas tās bija, šī filma manās acīs būtu viduvēja. Kopumā filmā tiek ieturēta jauka, senatnīga atmosfēra.

Aktieri filmā ir ļoti dažādi, daži izcili, citi- pavisam neizteiksmīgi. Galvenās lomas atveidotājs Edvards Nortons bija ļoti labs. Viņš spēja daudz pateikt gan ar savu skatienu, gan žestiem. Lai atveidotu nosvērtu un noslēgtu tēlu, bez valodas ir jāprot pielietot arī citas metodes. Starp citu, es Eizenheima tēlā saskatīju vairākas līdzības ar Edgaru Alanu Po filmā „The Raven”. Lai arī bieži redzama dzeltenajās lapās, par labu aktrisi Džesiku Bīlu neapņemos saukt, jo vēl neesmu redzējusi nevienu filmu, kurā viņas tēlojums būtu pārliecinošs. Arī šajā filmā Bīla uz citu aktieru fonu bija diezgan pelēka un neizteiksmīga. To gan nevarētu teikt par Polu Džiamati, kurš, atveidojot galveno inspektoru, bija ļoti meistarīgs. Arī pats inspektors tēls un tā raksturs bija labi nostrādāts. 

Pārliecinošākie filmas aktieri- Nortons un Džiamati.
Attēls ņemts ŠEIT


Kopumā filma “The Illusionist” ir ļoti izklaidējoša, visu skatīšanās laiku tiek ieturēta jauka noskaņa. Neteikšu, ka filma bija ļoti īpaša, bet tajā bija vairāki pavērsieni, kas filmu padarīja atšķirīgu no citām. Man ļoti iepatikās šī burvju mākslinieku/ maģijas/ mistikas tēma, tāpēc labprāt skatīšos vēl kādu no šīs kategorijas filmām.

Vērtējums- 7,5/10

One comment

  1. Pievienoju savam Watchlist iekš IMDb 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s