RECEPTE: Šokolādes- banānu kēkss

Banāni un šokolāde kopā veido lielisku kombināciju. Cepot šo kēksu, virtuve smaržo tik smuki, ka gribas tur uzturēties ilgāk. Kēkss sanāk ļoti mīksts un varen gards. 

Nepieciešamās sastāvdaļas:
*75g šokolāde 
*175g cukurs
*175g milti
*šķipsna sāls
*1tējk ar kaudzi cepamais pulveris
*4-5tējk kakao pulveris
*viens liels, nogatavojies banāns
*3 olas
*100ml saulespuķu eļļa
*50ml piens
*nedaudz sviests vai eļļa veidnes ietaukošanai

Pagatavošana:
   Šokolādi sagriež nelielos gabaliņos (tā neizkusīs, tādēļ gabaliņi būs kēksā arī pēc cepšanas). Uzkarsē cepeškrāsni līdz 160 grādiem. Ņem gareno veidni (kā ŠĪS) un iesmērē ar sviestu vai eļļu.
   Lielā bļodā ber cukuru, miltus, sāli, cepamo pulveri, kakao un šokolādi, visu samaisa. 
   Citā bļodā ar dakšiņu saspaida banānu, tam pievieno vienu veselu olu un divu olu dzeltenumus (baltumus liek atsevišķā bļodā). Olas kārtīgi samaisa kopā ar banānu. Banānu- olu masai pievieno eļļu un pienu, samaisa.
   Olu baltumus saputo stingrās putās. Šķidrās sastāvdaļas lej pie sausajām, ātri, bet kārtīgi samaisa. Pamatmasai pievieno ceturtdaļu no olbaltuma un visu samaisa kopā. Atlikušo olas baltumu viegli iecilā mīklā.
   Mīklu lej veidnē un liek cepeškrāsnī. Es cepu apmēram 1stundu un 5minūtes. Gatavību pārbauda ar kociņu- tam jānāk ārā sausam.

Komentārs:
   Mana recepte lielā mērā atšķirās no oriģinālās (uz to norāde zemāk). Oriģinālajā receptē kēksam vēl tiek gatavota glazūra, manuprāt, tā nav nepieciešama, jo tad kēkss būtu pārāk trekns. Tomēr, ja šo kēksu gatavojat kādam īpašam gadījumam, glazūra varētu iederēties.
   Arī sastāvdaļu daudzumi manā receptē nedaudz atšķiras no oriģināla. Ja kēksu vēlies “šokolādīgāku”, droši var pievienot vairāk šokolādi vai kakao, bet, ja gribi izteiktu banānu garšu, var likt vairāk banānu (tikai nevajadzētu pārspīlēt). 
   


*Foto personīgie.
**Oriģinālā recepte ŠEIT.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s