Ābolu- apelsīnu ievārījums

Ievārījumi, kuros klāt apelsīns, mūsu ģimenē kļuvuši ļoti iecienīti. Pagājušogad mamma gatavoja ķirbju- apelsīnu ievārījumu, kurš kļuva par vienu no maniem mīļākajiem. Šogad izdomāju, ka vajadzētu pamēģināt ābolu- apelsīnu ievārījumu. Gala rezultāts nebija tik labs kā ar ķirbi, bet ievārījums sanāca salds, eksotisks un ļoti garšīgs.

Nepieciešamās sastāvdaļas:
*2kg ābolu
*2 apelsīni (labāk ņemt 3)
*1kg cukurs
*1glāze ūdens (250ml)
Pagatavošana:
Ābolus nomizo, izgriež serdes, sagriež gabaliņos un liek lielā katlā. Apelsīnus kārtīgi nomazgā. Vienam apelsīnam uz smalkas rīves norīvē miziņu, kuru pievieno āboliem. Cenšas atdalīt apelsīna mīkstumu tā, lai klāt nebūtu baltās un caurspīdīgās miziņas. Āboliem pievieno arī apelsīnu mīkstumu, ūdeni un cukuru. Visu liek vārīties, ik pa laikam apmaisa. Vāra tik ilgi, līdz āboli pilnībā izšķīst (man gan palika nelieli gabaliņi). Uz beigām vajadzētu censties maisīt daudz biežāk, ja nepieciešams, samazina krāsns temperatūru. Ievārījumu pilda burkās, kuras kārtīgi aizskrūvē. Burkas atdzesē un liek pagrabā vai ledusskapī.
Ieteikums:
Es ievārījumam pievienoju divu apelsīnu mīkstumu un miziņu no pusapelsīna. Beigās apelsīnu garša bija jūtama, bet ne izteikta, tādēļ iesaku pievienot trīs apelsīnus. Var pievienot kanēli. Protams, beigās nesanāca tikai divas burciņas kā attēlā, bet daudz vairāk. Ja negribi vārīt tik daudz ievārījumu, samazinu visu daudzumu uz pusi.

One comment

  1. […] ābolus. Kārtainās mīklas ābolmaizītes Ātri un ļoti vienkārši pagatavojamas. Ābolu- apelsīnu ievārījums Ievārījumam ir ļoti interesanta un neparasta garša. Nezinātājs pat nepateiks, ka tas […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s