Filma- Million Dollar Baby (2004)

Attēls ņemts ŠEIT.

Nebūšu no cilvēkiem, kas apgalvo, ka senāk zāle bija zaļāka, debesis zilākas un filmas labākas. Tomēr pēdējā laikā no jaunākajām filmām nav nācies redzēt nevienu, kuru varētu salīdzināt ar „Miljons dolāru mazulīti”. Patiesībā tikai tagad ievēroju filmas iznākšanas gadu, izrādās, ka tik veca tā nemaz nav, man likās, ka filma uzņemta deviņdesmitajos. Nezinu, vai tas, ka filma ieguvusi četras „Oskara” balvas, palielina tās vērtību, bet kādam tas var kalpot par iemeslu, lai filmu noskatītos. Boksa nīdējiem nevajadzētu baidīties no filmas skatīšanās, jo šeit bokss būs novirzīts otrajā (vai pat vēl tālākā) plānā. Iesaku filmu noskatīties ikvienam, bet kinomīļiem skatīšanās ir obligāta. 


Attēls ņemts ŠEIT.

Megija Ficdžeralda (Hilary Swank) ir 31 gadu veca amerikāniete. Dzīve pret Megiju bijusi diezgan skarba, tomēr viņa ir cīnītāja. Varētu teikt, ka Megija ir zemāko sociālo slāņu pārstāve, kas ir pieradusi stādāt kārtīgu darbu, nopelnot godīgu naudu, kuru viņa nemēdz tērēt nevajadzīgām lietām, bet gan krāt vai sūtīt ģimenei. Megija saprot, ka, dzīvojot tā kā to dara pašlaik, viņa nespēs būt laimīga, tādēļ ir jācenšas īstenot kādu no saviem sapņiem. Ļoti pašpārliecināta Megija ierodas pie boksa trenera Frenkija Dana (Clint Eastwood), lai pieteiktos treniņiem. Lai arī Megijai tic tikai izbijušais bokseris Edijs (Morgan Freeman), viņa ir gatava pierādīt ikvienam, galvenokārt Frenkijam, ka, neskatoties uz viņas vecumu un dzimumu, Megija ar savu lielo apņēmību un gribasspēku kļūs par īstu boksa zvaigzni.


Attēls ņemts ŠEIT.
Megijas sapnis ir kļūt par labu bokseri, tādēļ filmā būs vairākas ainas, kas saistītas ar šo nežēlīgo sporta veidu. Man bokss nepatīk, bet šajā filmā tas bija skatāms un pat baudāms. Daudzas boksa ainas bija skaisti uzņemtas, tomēr daļa no tām bija arī mazliet šausminošas. Bokss man nav iepaticies un es to noteikti neskatīšos, bet manas domas pret šo sporta veidu gan ir izmainījušās. 

Šajā filmā iespējams atrast ļoti daudz zemtekstu un pamācību, ko režisors Klints Īstvuds un pārējā filmas komanda ir centušies pavēstīt skatītājam. Ikvienam no mums ir kāds apslēpts sapnis, kuru vēlamies īstenot savas dzīves laikā. Kļūstot vecākam, šis sapņa īstenošanas termiņš samazinās un mēs jau pamazām sākam noticēt, ka to piepildīt neizdosies. Megija ar savu lielo apņēmību, parāda, ka ir vērts riskēt un uzdrīkstēties. To, vai patiešām ir vērts riskēt, liekot uz spēles pilnīgi visu, ir jālemj katram pašam. Galvenais, lai vēlāk nebūtu jānožēlo, ka savu dzīvi esam izniekojuši.  

Filma saņēmusi četrus “Oskarus”
 un citas balvas.

Attēls ņemts ŠEIT.
Šoreiz negribas sīki analizēt filmu, jo tā bija lieliska. Gan aktierspēle, gan scenārijs, gan režisora darbs filmā, manuprāt, ir augstākajā līmenī. Nesaku, ka filma patiks visiem, bet es tur saskatīju daudz ko tādu, kas mani uzrunāja. Varētu pat teikt, ka atradu atbildes uz jautājumiem, kas man jau sen ir aktuāli.

Vērtējums- 10/10

2 komentāri

  1. Pievienoju datora līmlapiņai šo filmu! 🙂

  2. Domāju, ka tev varētu patikt! 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s