Filma- To Rome with Love (2012)

Vudijs Alens ir īsts meistars, viņa veidotajās filmās ir kas īpašs un mazliet pārdabisks. Alens ir kļuvis par vienu no maniem mīļākajiem režisoriem, tādēļ viņa filmas gaidu ar īpašu nepacietību. Man ļoti patīk Alena vienkāršais un nepiespiestais skatījums uz dzīvi, kas saskatāms arī viņa filmās. Acīmredzot pēdējā laikā režisors ir nolēmis iekarot Eiropu, jo tādām filmām kā „Vicky Cristina Barcelona” un „Midnight in Paris” seko filma par vēl vienu Eiropas sapņu pilsētu „To Rome with Love” (“Romai – ar mīlestību”). Mani mazliet sabiedēja atsauksmes, ko dzirdēju pirms filmas noskatīšanās, tāpēc skatīšanās laikā centos būt īpaši objektīva, bet jau pēc pirmajām minūtēm sapratu, ka šī būs kārtējā Alena noskaņu filma. Lieliska filma, izcili aktieri, bet sižets gan krietni samudžināts.

Filmā paralēli norisinās četri, šķietami nesaistīti stāsti. Tomēr šiem četriem stāstiem ir vismaz divas kopīgas pazīmes- Roma un mīlestība. Romā, kā ikvienā pasaules lielpilsētā, sastopami tūkstošiem dažādu cilvēku un katrs no viņiem glabā kādu unikālu stāstu. Filmā tiek pastāstīti tikai daži no stāstiem, kurus mēs varam novērot ikdienā. Skatoties filmu, radās sajūta, ka Alens šajā romantiskajā komēdijā pasmejas par cilvēkiem un viņu dīvainībām. Mazliet ieskicēšu katru filmas sižeta līniju.
Nesam dušu uz skatuves!
Viens no komiskākajiem stāstiem filmā ir par kādu amerikāņu tūristi, kura Romā iepazīstas ar izpalīdzīgu itāli, abi iemīlās un saderinās. Viņas vecāki lido uz Romu, lai iepazītu itāļa ģimeni. Meitenes tēvs, kuru atveido pats režisors, atklāj, ka līgavaiņa tēvam ir izcils dziedātāja talants, kurš kā par nelaimi vislabāk izpaužas tieši dušā. Liekot lietā savu fantāziju, Alens pasmejas par cilvēkiem, par viņu izdomu un stulbuma pakāpi. Šajā filmā Alens redzams savā jau ierastajā tēlā- nervozs un mazliet paranoisks.

To, ka Vudijam Alenam nav īpaši siltas jūtas pret dzelteno presi, parāda cita sižeta līnija. Garlaicīgais itālis Leopoldo (Roberto Benigni) vada diezgan garlaicīgu dzīvi, katru dienu viņš pavada pēc viena šablona. Bet pēkšņi Leopoldo kļūst slavens, pats īsti nesaprotot kāpēc. Dzeltenā prese seko viņam ik uz soļa un vēlas noskaidrot šķietami maznozīmīgas lietas, “ko šodien ēdāt brokastīs?”, “kādai apakšveļai dodat priekšroku?” u.tml. Roberto Benigni šajā lomā bija izcils, pilnībā noticēju viņa tēlam. Šeit atklājas režisora attieksme pret slavu. Pat mūsu mazajā Latvijā iespējams atrast pietiekoši daudz piemērus situācijām, kas apspēlētas filmā.

Penelope Krusa filmā tikusi
pie interesantas lomas.
Nākamās divas sižeta līnijas vairāk stāsta par attiecībām. Viens stāsts ir par jaunlaulātajiem, kuri devušies medusmēnesī, bet katrs no viņiem pārkāpj laulību. Šis stāsts bija mazliet garlaicīgs un varēja būt pilnīgi lieks, ja vien visu nebūtu izglābusi šarmantā Penélope Cruz, kura filmā atveido ielas meitu. Vēl viens stāstiņš bija par slavenu arhitektu un studentu, kurš studē arhitektūru. Pieļauju, ka viņi viens otrā saskatīja sevi, viens nākotnē, otrs- pagātnē. Šīs lomas atveidoja labi pazīstamie un talantīgie Jesse Eisenberg un Alec Baldwin.

Lai 112 minūtēs skatītājam pastāstītu tik daudz, cik to ir izdevies izdarīt Alenam, ir jābūt lielam talantam. Par filmā redzēto domāju daudz un ilgi, domāju vēl tagad. Būtu interesanti zināt, kādēļ Alens izvēlējies atveidot tieši šādas situācijas, jo Romā taču ir sastopami tik daudzi dzīvesstāsti. Jāatzīstas, ka filma man likās mazliet pārsātināta ar notikumiem, pilnībā būtu pieticis ar trīs sižeta līnijām. Un aktieru skaits arī filmā ir pamatīgs, lai arī lielākā daļa aktieru ir ļoti talantīgi, bija arī vairākas maznozīmīgas (gribētu teikt nenozīmīgas) lomas, bez kurām varēja iztikt. Viens no filmas plusiem ir tas, ka lomās iejūtas ne tikai Holivudas aktieri, bet arī itāļi.
Dažas no filmas zvaigznēm
Nobeigumā gribas teikt tā, ja esi Vudija Alena daiļrades cienītājs un tev ir patikušas citas šī režisora filmas, visticamāk patiks arī šī. Šī filma ir režisora interpretācija par ikdienišķām situācijām un notikumiem caur komisku un māksliniecisku skata punktu.

Vērtējums- 8,5/10

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s