Oktobra atskaite

Attēls ņemts ŠEIT.
Oktobris bija ļoti krāšņs un bagātīgs mēnesis, tik daudz skaistu rudens skatu pat Rīgā! Laiks paskrēja ļoti ātri, daudz kas bija jāizdara. Par blogu arī netika piemirsts. Varbūt nesanāca izdarīt visu tik daudz, cik vēlētos, bet es centos atrast laiku visam. Septembra atskaitē minēju, ka konkrēti plāni oktobrim bloga jomā man nav, bet atskaitīties par padarīto tomēr vajadzētu.


Sākšu ar grāmatām. Šomēness sanāca izlasīt tikai piecas grāmatas. Gribētu jau vairāk, bet ne jau kvantitāte ir galvenais.. Un biežākā lasīšanas vieta laikam bija sabiedriskais transports. 😀 Sadarbībā ar Zvaigzni ABC lasīju „Keiko” un „Mocarta kungs pamostas”. Abas grāmatas man patika. „Keiko” bija ļoti aizkustinošs un emocionāls autora vēstījums lasītājam, „Mocarta kungs pamostas”- interesanta grāmata, kas lasot izraisīja smaidu. Tā kā oktobris ir Helovīna mēnesis, gribēju izlasīt kaut ko atbilstošu, tādēļ ķēros pie „Zvēru kapiņiem”. Tā bija viena izcila un nedaudz baismīga grāmata. Bibliotēkā uzgāju „Reiz pasaulē dzīvoja Kabulas grāmattirgotājs”, kuru izlasīju ziņkāres vadīta. Vēl oktobrī izlasīju „1Q84” otro grāmatu. Jāsaka, ka pirmā man patika labāk. Trešā grāmata tiek plānota 2013. gada sākumā (ŠEIT var atrast arī citu gaidītāko Zvaigznes ABC grāmatu iznākšanas laikus). Es jau, protams, nevarēšu paciesties, tāpēc lasīšu angliski. Oktobrī iesāku lasīt vēl trīs grāmatas, kuras līdz 1. novembrim nepabeidzu, tā kā par tām nākamajā mēnesī.
 
Kaut kā oktobrī brīvo laiku labāk veltīju grāmatām nevis kino, tāpēc šajā sadaļā blogā tikai divi ieraksti. Vakar uzrakstīju par vienu lielisku filmu, kuru noskatījos oktobrī- “Looper”. Ja “Lopper” nebija manu gaidītāko filmu vidū, tad “To Rome with Love noteikti bija starp tām.
 
Starp citu, esmu pievienojusies diviem interesantiem grāmatu klubiņiem iekš Goodreads. Latviešu grāmatu klubiņš kļuva aktīvs tikai uz oktobra beigām un novembris būs pirmais kolektīvās lasīšanas mēnesis, tā kā visi, kam kaut kas tāds interesē, ir aicināti pievienoties. Otrs ir Bookworm Bitches klubiņš, kuram līdz šim esmu tikai sekojusi līdzi, bet vajadzētu iesaistīties arī tajā. 
 
Novembris solās būt ļoti jauks mēnesis. Starp citu, 9. novembrī blogam ir dzimšanas diena, gandrīz jau biju piemirsusi. Svinēsim arī Lāčplēša dienu un Latvijas dzimšanas dienu. Tagad par maniem plāniem novembrim. Īpaši neko plānot negribēju, bet ir jau sakrājušās grāmatas un filmas, ko vajadzētu novērtēt. Šis ir tikai pagaidu sarakstiņš, gan jau daudz kas vēl nāks klāt:

Grāmatas:
*Džeisons Gudvins “Čūsku akmens”
*Stefans Cveigs “Marija Stjuarte”
*Haruki Murakami “1Q84” trešā grāmata
*Edvarts Virza “Straumēni” (Goodreads latviešu grupa)
*Viljams Goldings “Mušu valdnieks” (Goodreads latviešu grupa)
*Frānsiss Skots Ficdžeralds “Lieliskais Getsbijs” (Goodreads Bookworm Bitches grupa)
*Jū Nesbē “Sniegavīrs”
*Džastins Kronins “Pāreja”
*Ernests Hemingvejs “Ardievas ieročiem”
*Ruta Skrebele „Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata”

Filmas:
*The Impossible
*360
*Cloud Atlas
*Sapņu komanda 1935


2 komentāri

  1. Bitches ir super klubiņš 🙂 Man patīk viņu organizētība un plašā lasāmvielas izvēle. Prieks arī par LV grupas aktivitāti.

  2. Jā, liekas, ka katrs lasītājs tur atradīs kaut ko savai gaumei. Man arī patīk organizētība un tas, ka tur jau laicīgi zināma turpmākā lasāmviela. Vispār paldies tev, ka uzaicināji. Man beidzot jāsaņemas, lai var iekļauties termiņā un piedalīties diskusijās. :DLatvieši ir saņēmušies un izskatās, ka tur arī varētu kaut kas labs iznākt. Protams, vēl daudz kur augt, bet galvenais, kas ir cilvēki, kas gatavi iesaistīties.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s