Jaunumi no Zvaigzne ABC

Vakar, 7. novembrī, Zvaigzne ABC rīkoja ceturto grāmatas blogeru tikšanos. Arī es piedalījos šajā pasākumā, kurš man bija otrā tikšanās ar blogeriem un apgāda darbiniekiem. Šoreiz apgāda darbinieces mūs plašāk iepazīstināja ar grāmatu „Pāreja” un pastāstīja arī par citām grāmatām, kuras plānots izdot šajā gadā. Pēc tikšanās sajutos tik izsalkusi pēc labām grāmatām, ka labprāt izlasītu gandrīz visu, par ko mums tika stāstīts. Lai šī informācija nepaliktu tikai pie manis, padalīšos arī ar bloga lasītājiem. Mazliet pastāstīšu par grāmatām, kuras man likās visinteresantākās, dažas no tām arī izlasīšu.
Protams, jāsāk ar galveno grāmatu, par kuru tika runāts visvairāk- Džastins Kronins “Pāreja”. Grāmatas projektu vadītāja Anda Brazauska blogeriem pastāstīja par šo aizraujošo grāmatu, arī par pašu grāmatas autoru Džastinu Kroninu un viņa sarunu ar Stīvenu Kingu (to var noskatīties ŠEIT). Par „Pāreju” noteikti ir dzirdēts daudz, ja nav, par to var palasīt ŠEIT. Dažos vārdos- zinātniskās fantastikas romāns par apokalipsi ar ļoti aizraujošu sižetu (vismaz spriežot pēc apraksta un atsauksmēm). Protams, grāmata paredzēta konkrētai mērķauditorijai un apjoms ir iespaidīgs, bet nedomāju, ka no tā būtu jābaidās. Manas domas par šo darbu varēsiet lasīt blogā jau drīzumā. Starp citu, e-grāmata nopērkama jau no šodienas, bet drukātā versija būs pieejama no 21. novembra (tieši mēnesi pirms solītā pasaules gala :D). Paldies Andai, kura dalījās savos piedzīvojumos un pārdzīvojumos par šo romānu!Nākamais spilgtākais darbs, kuru varam gaidīt uz Ziemassvētkiem, noteikti ir Stīvena Kinga „Kerija”. Kings man ļoti, ļoti patīk, bet jānokaunas, ka viņa pirmo romānu neesmu lasījusi. Tagad Kinga pirmais darbs būs pieejams arī latviešu lasītājiem. Starp citu, grāmatas vāka noformējumu radījis latviešu mākslinieks Artūrs Bērziņš, vai nav skaisti?


Par Daniela Kīza romānu ”Puķes Aldžernonam” vasarā lasīju MsMarii blogā (raksts ŠEIT) un sapratu, ka man tas noteikti jāizlasa. Tā kā esmu bijusi tik lēna, tad varēšu nobaudīt darbu latviešu valodā. Izrādās, ka šis ir viens no slavenākajiem zinātniskās fantastikas romāniem pasaulē. Zvaigznes ABC darbinieces saka, ka grāmata spēja saraudināt tulkotāju, redaktoru un lasītājus. Nevaru sagaidīt, kad arī es varēšu paraudāt!Jāatzīstas, ka nevienu A. Konana Doila romānu neesmu lasījusi, tomēr filmas un seriāli par Šerloku Holmu man ļoti patīk. Entonija Horovica versiju par  slaveno detektīvu varēs lasīt romānā “Zīda nams”. Vai tas nav saldais ēdiens Holmsa faniem?Pēc Dailes teātra izrādes “Marlēna” noskatīšanās, mazliet gribējās vairāk papētīt par tā laika zvaigznēm, viena no tām bija Ernests Hemingvejs. Mazliet palasīju viņa biogrāfiju, kurā, protams, bija minētas arī viņa attiecības ar Hadliju Ričardsoni. Zvaigzne ABC drīzumā izdos Paulas Makleinas grāmatu “Parīzes sieva”, kurā stāstīts par Hemingveja un viņa pirmās sievas dzīvi. Manuprāt, tas būs kaut kas labs!Dzīvnieku grāmatu fani var priecāties par drīzumā gaidāmo “Suņa dzīves jēgu”, Hosa spēļu fani- par noslēdzošo triloģijas daļu “Briesmoņcilvēki”, tiks izdots arī “Delīrija” turpinājums “Pandēmija”. Vienīgais no gaidāmajiem romāniem, kuru jau esmu lasījusi, ir slavenais Odrijas Nifenegeres darbs „Laika ceļotāja sieva”. Noteikti iesaku visiem, kuriem patika filma un tiem, kam patīk ļauties fantāzijai. Romantisks un aizkustinošs darbs, kurš varētu patikt ne tikai sievietēm. Starp citu, tā ir tikai daļa no grāmatām, kuras plānots izdot šogad. Vairāk varat meklēt Zvaigznes ABC mājas lapā. Citu blogeru atsauksmes:


*Visi attēli ņemti no http://www.zvaigzne.lv/lv/

4 komentāri

  1. Izskatās, ka patīkami pavadīji laiku un ieguvi daudz, interesantas un noderīgas informācijas! :)Mani ieinteresēji ar dažām grāmatām… 🙂 Saraksts aug… Eh…

  2. Jā, bija interesanti. :)Man jau patīk, ka saraksts aug, vismaz zinu, ka nepiedzīvošu laikus, kad nebūs ko lasīt. 😀

  3. Ļoti gaidu ''Pāreju'', jau sen gaidu arī Patrika Nesa triloģijas noslēgumu ar ''Briesmoņcilvēkiem'' un izskatās, ka nespēšu atturēties arī no ''Kerijas''. Viens no skaistākajiem vāciņiem, ko pēdējā laikā esmu redzējusi.Zvaigznes jaunumos mājas lapā redzēju arī Luisas Lorijas grāmatu ''Devējs''. Vai pasākumā stāstīja kādu info, kad šī grāmata varētu iznākt latviski? Jau kādu laiku turu šo iekš sava ''kaut kad jāizlasa'' saraksta.

  4. Es arī uz pāreju lieku lielas cerības. No Nesa grāmatām nevienu neesmu lasījusi, tadēļ arī šo īpaši negaidu. 😀 Par "Kerijas" vāciņu pilnībā piekrītu. :)"Devējs" bija iekļauts izsniegtajos materiālos, tā kā pieļauju, ka iznāks šogad. Man liekas, ka konkrētu datumu mums neminēja.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s