Filma- The Impossible (2012)

Attēls ņemts ŠEIT.
Action | Drama | Thriller
Mēs dzīvojam Latvijā, tāpēc nekādas briesmas mums nedraud. Zemestrīces, viesuļvētras, cunami, vulkānu izvirdumi? Nē, tas taču uz mums neattiecas. Bet vai tā nedomā ikviens, arī tie, kas dzīvo blakus vulkānam, kurš aizmidzis jau daudzus gadus, tie, kurus katru nakti miegā ieaijā mierīgi okeāna viļņi? Ja mēs vēlamies, tad varam dzīvot mierā neliekoties ne zinis par apkārt notiekošo, bet nelaime tomēr atradīs savus upurus un par tādiem var kļūt ikviens.


Spēcīgs un ticams aktieru tēlojums

Vai atceries 2004. gadu? Nezinu, kāds bija Tavs 2004. gads, bet daudziem cilvēkiem šis bija nelaimju un sāpju pilns laiks, tas bija gads, kad Indijas okeānā notika iespaidīgā zemestrīce, kura izraisīja cunami. Tā tiek uzskatīta par otru lielāko reģistrēto zemestrīci pasaules vēsturē, ar iespaidīgu upuru un bojā gājušo skaitu. Gan jau pareizi sapratāt, filma „The Impossible” („Neiespējamais”)ir saistīta ar šo briesmīgo dabas katastrofu. Tā nav dokumentālā filma, bet gan Juan Antonio Bayona, spāņu režisora, vēstījums (it kā patiess stāsts) par kādas ģimenes pārdzīvojumiem cunami laikā.


Henrijs (Ewan McGregor), Marija (Naomi Watts) un viņu trīs dēli ir saticīga un laimīga ģimenīte, kas dodas Ziemassvētku brīvdienās uz Taizemi. Viņi atpūšas kūrortā, izklaidējas. Vecāki pa vidu vēl parisina sadzīviskas problēmas, bet kopumā viņiem iet jautri, jo visi kopā izbauda brīvo laiku. Un tad tas notiek, ierodas cunami. Tas neklauvē pie durvīm, bet atnāk nelūgts un negaidīts, pārsteidzot visus kūrorta iedzīvotājus. Marija un vecākais dēls Lūkass (Tom Holland) izglābjas, taču viens no viņiem atrodas ļoti smagā stāvoklī. Henrijam un jaunākajām atvasēm neklājas tik smagi, arī viņi ir izglābušies un nokļuvuši drošībā. Tā vietā, lai paliktu kopā ar abiem dēliem, Henrijs ir apņēmības pilns atrast savu sievu un vecāko dēlu. Taču apkārt valda bardaks un juceklis. Pierasts, ka nelaimē katrs glābj savu ādu, tomēr ir cilvēki, kas gatavi palīdzēt citam, pat ja paši atrodas vēl sliktākā stāvoklī.

Viena no aizkustinošākajām filmas ainām
Esmu pilnīgi pārliecināta, ka ne visi šīs filmas notikumi ir patiesi (kā jau tas mēdz būt “nedokumentālās” filmās), jo šāda veida filmām ir jāaizkustina un jāaizrauj skatītājs un ar patiesu stāstu to ne vienmēr var panākt. Tomēr ticu, ka filma ir balstīta uz reālas ģimenes stāstu. Patiesībā šoreiz mani neuztrauc, kas ir patiess un kas nē, jo es vērtēju (baudīju) filmu. Un tā ir lieliska. Man filma izraisīja spilgtas emocijas un lielu pārdzīvojumu. Gribi vai negribi, kāda asariņa būs jānobirdina. Jau biju atradinājusies no raudāšanas filmas laikā, bet šoreiz bez tā nevar.

Emocionālo gaisotni filmā palīdz uzturēt aktieri. Visvairāk jau gribas uzteikt lielisko aktieru trio- Evans Makgregors, Naomi Vatsa un Toms Holands. Ja pirmie divi visiem jau labi pazīstami, tad Holands, manuprāt, varētu kļūt par vienu no jaunajiem talantiem. Pirmā nozīmīgā loma puiša dzīvē nospēlēta godam. Vatsa bija izcila gan mājsaimnieces, gan cietējas, gan slimnieces tēlā.

Un tas, kas visus interesē visvairāk- “īstā” ģimene
Filma ir bagātīgi piepildīta ar specefektiem, kā arī asiņainām un šausminošām ainām, tāpēc cilvēkiem ar „vājiem nerviem” nāksies novērsties.Šādu filmu vislabāk būtu skatīties mājās, jo man kinoteātra atmosfēra šoreiz traucēja. Par filmu gribas teikt visu to labāko, pat nebiju gaidījusi, ka tā būs tik laba. Filmu es pavisam noteikti nominētu „Oskaram”. Tīri subjektīvi jāsaka, ka līdz 10 atzīme tomēr nevelk, bet iesaku, jo kā jau vairakkārt teicu- filma ir ļoti laba!

Vērtējums- 9/10

One comment

  1. […] The Impossible (2012) […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s