Novembra atskaite, plāni decembrim

Sveiciens decembrī! Es jau tagad zinu, ka šis būs ļoti jauks mēnesis. Neatceros, kad vēl Ziemassvētku sajūta man būtu radusies jau novembrī. Gribu svētkus, sniegu un brīvdienas, bet sesija gan šogad varētu nebūt. 😀 Kopumā novembris bija ļoti interesants un izdevies. Iesākās mierīgi, bet uz beigām gan viss kļuva mazliet sasteigts. Šomēness bija bloga pirmā dzimšanas diena un cerams, ka būs vēl arī nākamā un aiznākamā. Lai gan novembrī blogā veicu vairāk ierakstus nekā parasti, tik un tā daudz kas ir palicis nepateikts un neaprakstīts, cerams, ka paspēšu to izdarīt decembrī. Bet tagad par novembrī paveikto.


ŠEIT var iepazīties ar novembra plānu, kurš ik pa laikam tika papildināts un palabots, šo un katra nākamā mēneša plānu var apskatīt, uzklikšķinot uz bildes labajā malā. Sākšu ar filmām, jo tur mazāk ko stāstīt. Biju plānojusi kino noskatīties 4 no jaunajām filmām, bet laika trūkuma dēļ aizgāju tikai uz „The Impossible”. Nenožēloju savu izvēli, bet „Cloud Atlas” un „Sapņu komanda 1935”pārceļu uz nākamo mēnesi, jo ļoti gribu noskatīties. Vēl šo to novembrī paskatījos arī no senākām filmām, bet kaut kā par tām rakstīt nebija ne iedvesmas, ne vēlēšanās. Ā, kopš novembra arī aizsāku dokumentālo filmu projektu.
 
Kā jau biju domājusi, visu ieplānoto izlasīt nepaspēju, jo vienmēr nāk klāt arī kāda spontānā lasāmviela. Uldis (Baltais runcis) savā blogā aizsāka tēmu „Nobela prēmijas laureāti”, izdomāju, ka būtu interesanti piedalīties, tāpēc mēģināšu izlasīt vismaz vienu darbu mēnesī. Novembrī sāku ar Hemingveja „Ardievas ieročiem”, bet arī to pārceļu uz decembri. „Mariju Stjuarti” un „Čūsku akmeni” iesāku oktobrī, pabeidzu novembrī. Vēl izlasīju divas lieliskas grāmatas no Zvaigzne ABC- „Sniegavīrs” un „Pāreja”. Īstenībā „Pāreju” pabeidzu tikai šorīt, atsauksme būs nākamnedēļ. Pie „1Q84” trešās grāmatas tā arī īsti nepieķēros, arī tā paliek decembrim. Un tad vēl bija arī lasītāju kluba grāmatas- „Straumēni” un „Lieliskais Getsbijs”, par pirmo blogā nerakstīšu, bet man ļoti patika, par  Getsbiju uzrakstīšu, ja vien būs laiks.

Decembrī turpinu lasīt iesākto, tam pievienojas arī projektu lasāmviela un šis tas no Ziemassvētku tēmas. Filmas izvēlētas nosacīti, bet pirmās divas ļoti gribu redzēt, vēl noteikti pievienosies Ziemassvētku filmas, bet vēl nezinu, kādas tieši.
 
Grāmatas:
*Haruki Murakami “1Q84” trešā grāmata
*Ketrīna Stoketa “Kalpone”
*Agnese Zapere „Cīrulīši”
*Daniels Kīzs “Puķes Aldžernonam”
*Stīvens Kings “Kerija”
*Ronalds Ruels Tolkīns “Hobits” (Goodreads Bookworm Bitches un latviešu grupa)
*Čārlzs Dikenss “Ziemassvētku dziesma” (Goodreads latviešu grupa)
*Ernests Hemingvejs “Ardievas ieročiem” (Nobela prēmijas laureāti)
*Hermanis Hese “Stikla pērlīšu spēle” (Nobela prēmijas laureāti)
 
Filmas:
*Cloud Atlas (2012)
*Sapņu komanda 1935 (2012)
*Elizabeth: The Golden Age (2007)
*On The Road (2012)
+Ziemassvētku filmas (Miracle on 34th Street (1947))

8 komentāri

  1. "Cīrulīši", "Puķes Aldžernonam" un "Stikla pērlīšu spēle" man ļoti patika. Kaut kad lasīju arī Hemingveju, bet nu jau visi viņa darbi man saplūduši vienā.Cerams, ka Tev izdosies realizēt vismaz pusi no iecerētā 🙂

  2. Atvainojos, ka ne pa tēmu – sirsnīgi svecieni Vārda dienā, Evij!!! 🙂

  3. "Puķes Aldžernonam" lasīšu tieši dēļ tavas atsauksmes. 🙂 Par "Stikla pērlīšu spēli" dzirdētas tik dažādas atsauksmes, ka beidzot derētu pašai izveidot savu priekšstatu. No Hemingveja esmu lasījusi "Sirmgalvis un jūra", bet daudz kas ir aizmirsies.Ceru, ka paspēšu vairāk. 😀

  4. Ir jau pa tēmu. 😀 Mīļš paldies! :)*

  5. No manis arī sveiciens uz bučas vārdiņsvētkos 🙂 :* Ceru, ka pasvinēji šodien forši :)Kas attiecas uz plāniem – Es jaunu netaisīšu līdz janvārim. Jāpabeidz jau iesāktie 😀 Bet es arī laikam ''Hobitu'' lasīšu. Biju plānojusi to darīt kaut kad vēlāk, pēc filmas noskatīšanās, jo pirmais mēģinājums lasīt pirms gadiem nebija veiksmīgs – nepavilkos, pametu pusratā. Taču, biļetes uz filmu nopirktas un mans Tolkīnfans mājās mani ''terorizē'' 😀

  6. Mīļš paldies par sveicieniem. :)Labāk jau izlasīt pirms filmas, varbūt tad vēl nebija īstais lasīšanas laiks. 🙂 Es arī gaidu to filmu, bet biļetes vēl neesmu nopirkusi.

  7. Daudz kas sakrīt arī ar manām vēlmēm. Piemēram, izlasīt "Puķes Aldžernonam" un "Stikla pērlīšu spēli". Paldies tev par ieskatu projektā. Man ir kaut kas līdzīgs, un mani joprojām sajūsmina tas, ka varu ieskatīties citu grāmatplauktos. :))Veiksmi!

  8. Pieļauju, ka šīs abas grāmatas patiešām ir lasīšanas vērtas. Un paldies par jaukajiem vārdiem. 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s