Filma- Moonrise Kingdom (2012)

Comedy | Drama | Romance

Šo filmu gribēju noskatīties jau pagājušogad, bet nesanāca. Labās atsauksmes, kuras ik pa laikam nācās dzirdēt, neļāva man aizmirst par tās esamību. Jau ievēroju, ka daudzi „Moonrise Kingdom” ir nosaukuši par vienu no labākajām 2012. gada filmām. Neskatoties uz to, ir cilvēki, kas šo filmu dēvē par jocīgu vai dīvainu, bet tas tikai pastiprināja manu vēlmi filmu skatīties, jo man jau tās jocīgās patīk. Tagad jāsaka- patiešām žēl, ka tā  „Oskaram” nominēta tikai vienā kategorijā (labākais oriģinālscenārijs). Kad būšu noskatījusies vairāk „Oskaram” nominētās filmas, izteikšu savu galīgo vērtējumu, bet šaubos, ka „Moonrise Kingdom” ir pelnījusi tikai vienu nomināciju.

Semu (Jared Gilman) un Sūziju (Kara Hayward) laikam varētu nosaukt par “problemātiskiem bērniem”. Viņiem abiem ir nepieciešams kāds cilvēks, kurš viņus uzklausītu un saprastu. Tā nu viņi atrod viens otru un.. iemīlās. Jā, iemīlās viens otrā, kaut gan viņiem ir tikai divpadsmit gadi. Lai satiktos, Sems aizbēg no skautu nometnes, bet Sūzija- no savām mājām. Abu jauniešu meklēšanā iesaistās visa skautu grupiņa, skautu vadītājs (Edward Norton), vietējais šerifs (Bruce Willis) un Sūzijas vecāki (Bill Murray, Frances McDormand).

Sems un Sūzija

Ļoti uzjautrinošs man šķiet filmas apraksts IMDb portālā: „A pair of young lovers flee their New England town, which causes a local search party to fan out and find them”.  Un viss. Varbūt vairāk neko teikt nevajadzētu, vien to, ka filmu ir vērts noskatīties? Tomēr gribu dalīties ar savām domām.

Tātad, filmā galvenās lomas atveido bērni. Ir jau arī pieaugušie (un kas par aktieru ansambli!), bet viņiem šoreiz mazsvarīgākas lomas. Pareizi ir- jādod vieta jaunajiem talantiem. Man ļoti patika abi galveno lomu atveidotāji, sevišķi Sema atveidotājs. Tik šarmants un talantīgs puisītis, par kuru mēs nākotnē vēl dzirdēsim. Un cik jauks bija Brūss Viliss nosvērtā un miermīlīgā šerifa lomā. Nortons man arī patika, Murejs gan ne tik ļoti, bet varbūt pie vainas viņa loma.

Galvenie varoņi

Lai gan filmā tik liels bērnu īpatsvars, nevarētu teikt, ka šī ir bērnu filma. Kaut kur jau lasīju, ka filma esot pārāk nežēlīga. Jā, kā tad! Mūsdienu multfilmas ir daudz samaitātākas. Domāju, ka filma patiks arī bērniem, bet viņi tur noteikti saskatīs pavisam kaut ko citu.

Daudzās atsauksmēs lasīju, ka šī esot filma par draudzību, mīlestību utt. Tā jau ir, bet zināmā mērā šajā filmā saskatīju tādu kā parodiju. Likās, ka ar visiem „specefektiem” un pārspīlējumiem režisors gribējis pasmieties par citām filmām un par cilvēci vispār. Es jau, protams, nezinu, ko Vess Andersons ar to visu ir gribējis parādīt, bet es to sapratu tā. Filmā ir daudzas absurdas situācijas, negaidīti pavērsieni un neticami notikumi, tieši šīs lietas filmai piedod burvību. Nav jau visam notiekošajam jāmeklē izskaidrojums, ir lietas, kuras vienkārši mēdz notikt un viss.

Kopumā filma man likās ļoti mīļa, bet ne naiva vai muļķīga. Joki patiešām gaumīgi un iederīgi, humors nebija melns, bet tāds dzēlīgs, man jau patika. Filmā ieturētais sešdesmito gadu stils tiek iznests ļoti veiksmīgi, tās krāsas, vide un vizuālais noformējums ir bauda acīm. Šī ir filma, kuru noteikti skatīšos vēl un vēl, iesaku arī jums!

Vērtējums- 10/10

*Attēli ņemti- ŠEIT, ŠEIT un ŠEIT.

3 komentāri

  1. […] Moonrise Kingdom […]

  2. […] balvai nominētajām filmām. No janvārī redzētajām filmām vislielākā sajūsma ir par „Moonrise Kingdom”, bet ļoti patika arī „Life of Pi”. „The Hobbit: An Unexpected Journey” un „Anna […]

  3. […] Moonrise Kingdom (2012) […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s