Filma- The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Adventure | Fantasy

Pagājušā gada nogalē visi „Gredzenu pavēlnieka” fani berzēja rociņas un gaidīja „The Hobbit” pirmās daļas ekranizāciju. Pīters Džeksons beidzot bija saņēmies izveidot filmu, kuras darbība notiek vēl pirms „Gredzenu pavēlnieka”. „Gredzenu pavēlnieku” redzējusi neesmu, tomēr „The Hobbit” mani ieinteresēja sava krāšņā izskata dēļ, jāatzīst, ka arī reklāma spēlēja lielu lomu. Ar filmas skatīšanos nesteidzos. Sākumā izlasīju grāmatu (mana atsauksme ŠEIT), kura mani neaizrāva tik lielā mērā, kā biju cerējusi. Pēc grāmatas izlasīšanas domāju, ka filma gan man patiks labāk.

Tātad viss notiek pirms „Gredzenu pavēlnieka”. Burvis Gandalfs izmanto viltību, lai pierunātu hobitu Bilbo Baginsu doties kādā dēkā. Protams, Bilbo, kā jau īsts mājās tupētājs, šajā dēkā iesaistīties nevēlas, tomēr burvis izrādās attapīgāks. Tā nu ļoti negribīgi Baginss iesaistās nopietnā un pārdrošā piedzīvojumā. Viņš piekrīt palīdzēt rūķiem atgūt dārgumus, kurus sen atpakaļ viņiem nocēlis ļaunais pūķis Smogs.

Ja jau „Gredzenu pavēlnieks” ir triloģija, filmas veidotāji nolēma pavilkt garumā šīs mazās grāmatiņas sižetu un arī no tās izveidot triloģiju. Citu iemeslu kā lielāku peļņas gūšanu es šeit neredzu. Šī gumijas stiepšana, manuprāt, ir viens pamatīgs mīnuss. Filma ilgst gandrīz trīs stundas, tādam materiālam trešdaļa  no grāmatas, protams, ir par īsu, tāpēc daudzi notikumi ir piedomāti klāt. Jāatzīst, ka filmā bija vairāki garlaicīgi brīži, sevišķi vidusdaļā. Sākuma un beigu daļa bija daudz interesantākas, patiesībā pat ļoti interesantas, jo daudzie notikumi neļāva novērsties no ekrāna. Manu interesi spēja noturēt arī labsirdīgais humors, kurš ļoti piestāvēja šai filmai. Vispār bija diezgan grūti pierast pie tā, ka atveidota tiek tikai grāmatas sākumdaļa. Šajā daļā nemaz nekas īpašs nenotiek, tā kā zinu, ko gaidīt tālāk, šeit atveidotais likās vien tāds nieks no visa piedzīvojuma.

The-Hobbit-Dwarves-485x728[1]

Vērtējot filmu kopumā, jāatzīst, ka tā ir grandioza, var redzēt, ka šeit ieguldīts liels darbs un nauda. Noformējums, tērpi, apkārtējā vide- tas viss izveidots ļoti krāšņs, filma ir vizuāli baudāma. Tomēr filmā nav tā dziļuma, kādu attēlojis Tolkīns. Manuprāt, galvenie varoņi izveidoti samērā virspusēji, sevišķi žēl par Bilbo. Šoreiz nedomāju par aktieru veikumu, aktieri filmā ir lieliski, vairāk runāju par pašu tēlu izveidi. Tolkīns tik labi prata parādīt, kā Bilbo jūtas, ko viņš pārdzīvo, bet filmā tas nav tik jūtams.

Es saprotu, ka gan Tolkīns, gan Džeksons ir radījuši kaut ko brīnišķīgu, tomēr laikam tas nav īsti priekš manis. Nezinu, kas pie tā vainīgs, žanrs laikam tas nebūs, bet kaut kur jau tā vaina slēpjas. Filma ir kā interesants un krāšņs piedzīvojums. Ja arī neņemtu vērā, ka mani šis stāsts īpaši nesaista, daudzie filmas mīnusi tāpat padara to sliktāku par grāmatu. Nedomāju, ka nākamās daļas īpaši atšķirsies no šīs, bet laikam jau tomēr skatīšos arī tās.

Vērtējums- 7/10

P.S. Drīzumā vēl viens raksts par Hobitiem.

Attēli ņemti- ŠEIT, ŠEIT un ŠEIT.

4 komentāri

  1. […] THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY […]

  2. Džeksons parāda fanošanu par Tolkīnu at its best tā teikt 🙂 Hobitu noteikti skatīšos, kad beidzot sagaidīšu labā kvalitātē, jo uz kino vairs tikpat kā neeju. Besī tie telefonā runātāji, savā starpā pļāpātāji, grauzēji un tamlīdzīgi zvēri.

    1. Pilnībā tevi saprotu. Es arī daudz retāk eju uz kino tieši šo iemeslu dēļ.
      Hobitu arī skatījos mājās un atradu filmu diezgan labā kvalitātē. Tā kā trīs stundas no vietas bija žēl ziedot, skatījos filmu trīs piegājienos. Manuprāt, vēl viena no mājās skatīšanās priekšrocībām. 🙂

  3. […] vislielākā sajūsma ir par „Moonrise Kingdom”, bet ļoti patika arī „Life of Pi”. „The Hobbit: An Unexpected Journey” un „Anna Karenina” nav sliktas filmas, bet tās vairāk mani uzrunāja vizuāli nekā […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s