Filma- Life of Pi (2012)

Adventure | Drama

Pirmoreiz šīs filmas treileri redzēju kino, kur tas izskatījās ļoti krāšņs un iespaidīgs, tomēr tad vēl nebiju pārliecināta, ka man šī filma patiks. Pēc grāmatas izlasīšanas sapratu, ka filma būs laba un tā arī bija. Priecājos, ka pirms filmas biju izlasījusi grāmatu. Manuprāt, tas palīdz labāk izprast filmu, bet, ja grāmata tiek lasīta pēc filmas noskatīšanās, man tiek sabojāts lasīšanas prieks, jo notikumi jau zināmi. Žēl, ka ar „Annu Kareņinu” un „Nožēlojamajiem”, kurus drīzumā plānoju skatīties, mans ierastais process būs pretējs, bet nu ļoti gribas redzēt šīs filmas. Manas domas par grāmatu „Pī dzīve” var lasīt ŠEIT.

Satura atstāstā atkārtošos no grāmatas apraksta, jo sižets jau ir viens. Tātad centrālais notikums ir kāda indiešu puiša Pisīna Molitora Patela jeb vienkārši Pī cīņa ar Klusā okeāna viļņiem un pašam ar sevi. Pī ģimene ir nolēmusi emigrēt no Indijas uz Kanādu un jau pašā ceļojuma sākumā notiek kuģa avārija. Pī nonāk glābšanas laivā, viņa ceļabiedri ir orangutans, zebra, hiēna un Bengālijas tīģeris. Lai izglābtos, zēnam būs nepieciešama ne tikai izturība un izveicība, bet arī drosme, gribasspēks un apņēmība.

Sākumā likās, ka filma būs daudz labāka par grāmatu, bet beigās viss izlīdzinājās. Protams, katrai no tām ir savi plusi. Filma nav identiska grāmatai un tas ir labi, vienmēr esmu uzskatījusi, ka filmā nav jāatveido tieši tas, kas aprakstīts grāmatā. Izteiksmes veidi atšķiras, tāpēc arī saturs nevar būt identisks. Filmā daudz labāk tiek atveidotas vietas, kuras grāmatā varētu šķist mazliet garlaicīgas, savukārt grāmatā labāk atklājas galvenā varoņa pārdzīvojums. Pī atveidotājs Suraj Sharma gan bija ļoti meistarīgs un spēja attēlot varoņa iekšējo pasauli diezgan veiksmīgi. Suraj Sharma jau tiek salīdzināts ar „Graustu miljonāra” zvaigzni Dev Patel. Es gan baigo līdzību neredzu, bet ceru, ka viņa karjera būs sekmīga. Dažus mīnusus filmā sāku saskatīt, tuvojoties beigu daļai, kas, manuprāt, nebija tik veiksmīga kā grāmatā. Iespējams, ja grāmata nav lasīta, dažas lietas varētu palikt līdz galam neizprastas.

Kā viens no filmas lielākajiem plusiem tiek minēts vizuālais noformējums. Tam nu man pilnībā jāpiekrīt, tīrās krāsas un veiksmīgās datorgrafikas rada pasakainu skatu. Vietām filmā redzamais pat pārspēja manu iztēli un tas ir ļoti labi. Iespējams no 2012. gada filmām vizuālā noformējuma ziņā šī varētu sacenties ar The Hobbit un pat uzvarēt to.

„Life of Pi” nominēta „Oskara”  balvai 11 kategorijās, tostarp pretendē arī uz labākās filmas titulu. Savas prognozes par „Oskara” uzvarētājiem izteikšu neilgi pirms ceremonijas, kas norisināsies 24. februārī. Pašlaik redzētas vien dažas filmas, tādēļ vēl grūti izdarīt secinājumus. Šī filma man ļoti, ļoti patika, varbūt pat bija par kripatiņu labāka nekā grāmata. Par to, vai es tai piešķirtu “Oskaru”, vēl jāapdomājas.

Vērtējums- 9,5/10

Attēli ņemti ŠEIT, ŠEIT UN ŠEIT.

2 komentāri

  1. […] redzētajām filmām vislielākā sajūsma ir par „Moonrise Kingdom”, bet ļoti patika arī „Life of Pi”. „The Hobbit: An Unexpected Journey” un „Anna Karenina” nav sliktas filmas, bet tās […]

  2. Man filma patika labāk par grāmatu. Emocionāli vieglāka (kas gan varētu būt arī mīnuss, jo tās mocības okeānā nebija tik izteiktas), Ļoti krāšņa. Bija sīkas atkāpes no romāna, bet tas netraucēja.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s