RECEPTE: Siera- rudzu cepumiņi

Ļoti garšīga uzkodiņa, kurai nepieciešamas tikai trīs sastāvdaļas. Esmu gatavojusi šos cepumus vairākas reizes gan ar kviešu, gan rudzu miltiem. Mainot miltu veidu, pilnībā tiek izmainīta cepumu garša un struktūra. Šoreiz gatavoju cepumiņus no rudzu miltiem, kas man pašai garšo labāk, bet šo miltu vietā var likt arī kviešu miltus. Mīklā labi iederētos arī kāda pikantāka garšviela vai zaļumi. Pārkaisīšanai var izmantot ķimenes, linsēklas, sezama sēkliņas u.c. Arī klasiskais variants bez jebkādām garšvielām ir ļoti garšīgs. Parasti gatavoju uzreiz divas porcijas, t.i. dubultoju minētās sastāvdaļas, jo šos cepumus nevar uzcept par daudz.

Nepieciešamās sastāvdaļas (~1 standarta cepeškrāsns  pannai):

  • 100 g siers (labāk kāds cietāks, labi derēs Holandes siers)
  • 100 g sviests (mazliet paturēts istabas temperatūrā)
  • ~7 ēd.k. rudzu milti

Pagatavošana:

Sieru sarīvē uz smalkas rīves, pievieno sviestu un ar rokām abas sastādaļas kārtīgi sajauc kopā. Pakāpeniski ber klāt miltus, tos jauc kopā ar pārējām sastāvdaļām, cenšoties izveidot stingru mīklu, kas nelīp pie rokām. Mīklu saveļ bumbā uz liek ledusskapī vismaz uz pusstundu.

No gatavās mīklas veido mazus siera radziņus, tos liek uz pannas, kurā izklāts cepamais papīrs. Iesaku radziņus taisīt mazus, jo cepšanās laikā tie uzpūšas un mazliet izplūst. Ja vēlas, radziņus var pārsmērēt ar sakultu olu, var pārbērt kādas sēkliņas. Cep iepriekš uzkarsētā cepeškrāsnī (180 grādos) 15 minūtes vai mazāk, radziņiem jābūt gaiši brūniem, ilga cepšana nav nepieciešama.

Piebilde:

Parasti no šīs mīklas veidoju radziņus, bet šoreiz biju izdomājusi ar piparkūku formiņām veidot sirsniņu un zvaigznīšu cepumus. Izrullēju mīklu un izspiedu formiņas. Rezultātā pirmā panna bija vilšanās, tā kā mīklas sastāvā ir siers, cepumi izplūda. Sirsniņas vēl bija labas, bet zvaigznītēm ir pārāk sīkas detaļas.. Tad nu nonācu pie secinājuma, ka klasiskie radziņi man patīk labāk. Lai izdodas!

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s