Animācijas filma “Ursus”

Animācijas filmas mūsdienās iecienījuši skatīties ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Es patiesībā tās skatos ļoti maz un reti kura man iepatīkas. Šoreiz gan stāsts pavisam cits. Gribu padalīties iespaidos un iesaku ikvienam noskatīties latviešu mākslinieka Reiņa Pētersona veidoto filmiņu “Ursus”. Šī nav tradicionāla animācijas filma, laikam arī tāpēc man tā tik ļoti iepatikās.

Pirmais, kas iekrīt acīs jau pašā sākumā ir filmas vizuālais noformējums. Katrs filmas kadrs ar ogli zīmēts uz papīra. Nevaru iedomāties, cik lielu darbu un talantu tas prasīja, bet skatītāju jau vairāk interesē gala rezultāts nevis pats darbs. Un man liekas, ka rezultāts izdevies izcils.

Stāsts ir diezgan vienkāršs, bet tieši tas arī ir labākais. “Ursus” ir nedaudz skumja, tomēr ļoti sirsnīga filmiņa, kas stāsta par draudzību un nepadošanos. Īpaši tā varētu patikt cilvēkiem, kuri jūtas apmaldījušies vai kaut ko pazaudējuši. Noteikti patiks kino gardēžiem, bet iesaku noskatīties ikvienam, jo tās ilgums ir tikai 10 minūtes.

“Ursus” ir veiksmīgi novērtēta vairākos starptautiskos kino festivālos un ieguvusi “Lielo Kristapu”. Interesanti, vai Latvijā to pamanītu arī tad, ja nebūtu gūti panākumi ārzemēs? Lai vai kā, panākumi ir ļoti pelnīti un novēlu māksliniekam veiksmi arī turpmāk.

Iepriecinājums visiem, kas arī vēlas redzēt “Ursus”. Jau nepilnu mēnesi filmiņu iespējams noskatīties portālā Vimeo. Vairāk par filmiņu var izlasīt Kultūras Dienā.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s