Jūnija atskaite, jūlija plāni

Priekš manis vasara neiet uz otru pusi, tā tikai tagad ir sākusies!  Sauli, jūru un brīvību vēl neesmu izbaudījusi, bet visu paspēšu. Jūnijs bija dabīgs mēnesis. Lai arī 2013. gads ir vissliktākais manas dzīves posms, jūnijs tikai pierādīja, ka laiks visu saliek savās vietās. Pamazām viss kļūs labāk, un ar cerību un optimismu ir jāvirzās uz priekšu. Plāni man vienmēr būs lieli, atpūtīšos, kad būšu pensijā.

Kad bija nodots bakalaura darbs, beidzot atkal varēju ķerties pie kaut kā patīkamāka. Protams, viena no tām patīkamajām lietām ir lasīšana. Sākumā ķēros klāt “Nožēlojamajiem”, jūnijā pabeidzu pirmo grāmatu. Pēc jaunākās ekranizācijas jau sapratu, ka man patiks un patīk, pat ļoti. Paralēli tika lasīta “Simts gadi”, iepazinos ar Vasmu daiļradi un noteikti lasīšu vēl kādu no viņas darbiem. Pēc tam izlasīju Rulfo “Pedro Paramo”, kuru man Ziemassvētkos uzdāvināja Msmarii. Grāmata bija laba, ļoti patika tā maģiskā un savādā atmosfēra, kas šeit valda. Vienīgi man tā likās mazliet par īsu, negribēju, lai viss beidzas tik ātri. Vajadzēja taču izlasīt arī kaut ko no latviešiem, izvēlējos Ievas Brices YA romānu “Krista“, par kuru visur lasāmas labas atsauksmes. Savas domas es noteikti uzrakstīšu arī blogā, tāpēc neko vairāk neteikšu. Un pēdējā no jūnijā lasītajām grāmatām bija Kinga “Mirdzums“, kuru nesen latviešu valodā izdevis Apgāds Zvaigzne ABC. Nu jau sevi pieskaitu pie Kinga faniem, tāpēc priekš manis tas bija kā saldais ēdiens. Vēl esmu iesākusi Grīna “Looking for Alaska“, bet vēl nezinu vai turpināšu.

Kas vēl labs notika jūnijā? Bija Jāņi, kurus tā īsti svinēt man negribējās, nākamajā dienā pēc Jāņiem sekoja izlaidums. Izlaiduma diena bija ļoti jauka un mīļa. Jūnijā tiku pie daudzām jaunām grāmatām, izdomāju, ka jūlijā vajadzētu mazliet piebremzēt ar grāmatu pirkšanu, lai neiebraucu bankrotā. Diez, cik daudzi cilvēki  tā dēļ ir bankrotējuši? Daudz strādāju, maz atpūtos, bet tagad, pēc skolas beigšanas, atpūtai būs vairāk laika.

Vēl viens no jūlija plāniem ir grāmatu plaukta izrevidēšana, vispār arī papildus plaukta atrašana. Uz kino vasarā iet īpaši negribas, jūnijā aizgāju tikai uz “Lielisko Getsbiju“, varbūt arī jūlijā atradīsies kāda filma, kuru vērts redzēt uz lielā ekrāna. Runājot par grāmatām, jūlijā gribētu izlasīt:

*Terry Pratchett “Guards! Guards!” Apsverot Asmo, Sibillas un Lasītājas pieredzi, izlēmu sākt Prečeta iepazīšanu ar šo grāmatu.

*Tonija Morisone “Mīļotā” (Nobela projekts) Sen gribēju izlasīt kādu no viņas darbiem, beidzot vajadzētu ķerties klāt.

*Igo “Nožēlojamie”, II grāmata 

*S.T. Kondrots “Un apmāksies tie, kuri skatās pa logu”

*Laura Eskivela “Saldi rūgtā šokolāde” Ziemassvētku dāvana no Sibillas.

*Stīvens Čoski „Čārlijs, malā stāvētājs”

*Jānis Joņevs “Jelgava 94”

*Tūve Jānsone “Burvja cepure”

No Goodreads BB un LV grupām nekas neieinteresēja. Laika gaitā sarakstu papildināšu, pašlaik vēl neesmu izdomājusi par tālāko lasāmvielu.

Attēls aizgūts ŠEIT. Mana sapņu vietiņa lasīšanai. Vasarā tā vien gribas prom no Rīgas. Tagad dodos turpināt baudīt savas divas brīvdienas. Drīzumā blogā būs raksti par “The Place Beyond the Pines”, “Kristu” un “Mirdzumu”. Jaukas jums brīvdienas un darba dienas!

11 komentāri

 1. Feini Tev plāni! Lai izdodas! 😉

 2. Varu piebilst, ka “Guards! Guards!” ir patiešām jauka. Tur ir pūķi, brīnišķīgā Ankh-Morporka, bibliotekārs orangutāns un arī kāda stipri padzīvojusi jaunava vārdā Sibilla, kas nodarbojas ar purva drakoniņu audzēšanu. Nemaz nerunājot par Vimes, divmetrīgo rūķi Carrot Ironfoundersson un Nobby Nobbs, kuram ir izdota speciāli izziņa, kas apliecina, ka viņš tomēr ir cilvēks. 🙂

 3. Jauka izvēle. Ceru, ka viss cits tam pielāgosies un kļūs aizvien labāks.

 4. Tas plāns izskatās itin jauks, Veiksmi!
  Runājot par naudas lietām – pirmo algu iztērēju grāmatnīcas apmeklējumam. Pat ēdienam neko neatstāju. Tā man bija smaga mācība un nākamos mēnešus gāju tāda satura veikaliem apkārt ar lielu līkumu. 😀

 5. Tak atceries par bibliotēkām, neej tik dziļi grāmatveikalos 😉
  Morisones Mīļotā ir pasmags gabals, tie ASV dienvidi ar nēģeru tikumiem ir drūmi. Toties Eskivela gan īsti vasarīga.

 6. Paldies par novēlējumiem, cerams nebūšu iegrābusies. 😀
  Vēl jau man ar to grāmatu pirkšanu nav tik traki, gribētos jau vairāk, bet tad jau vajadzēs papildus istabu. Bibliotēku grāmatas laikam lasu biežāk nekā tās no saviem plauktiem, grāmatu iegūšanai izmantoju arī draugus un paziņas, bet nu ir jau tādas grāmatas, kuras pēc izlasīšanas ļoti gribas savā īpašumā.
  Ja godīgi, nemaz nezināju, par ko ir “Mīļotā”, vienkārši izvēlējos vienu no Morisones grāmatām. Bet man tā dalīšana gadalaiku literatūrā nav aktuāla. Pagājušogad pie jūras lasīju gan Remarku, gan sieviešu romānus.

  1. Es arī nedalu grāmatas pa gadalaikiem, man pat šķiet tieši otrādi pieņemtajam, ka daža laba nosacīti “smagā” literatūra nemaz neiederas jau tā drūmajos ziemas mēnešos. Eskivela būs laba visos gadalaikos 😉

 7. Apsveikumi ar skolas beigšanu! 🙂
  No Tava sarakstiņa noteikti gaidīšu atsauksmi par ”Mirdzumu”, jo pašai arī gribēsies izlasīt un arī Prečeta grāmatu (no viņa nekad nekas nav lasīts).

  1. Paldies. 😉
   Atsauksmi par “Mirdzumu” domāju publicēt šodien. Prečeta grāmatai esmu pašā sākumā, pašlaik man patīk. 🙂

 8. Apsveicu ar diplomu! 🙂
  Man Morisones “Mīļotā” stāv plauktā, vienā apmātības brīdī pirms pāris gadiem grāmatnīcā paķēru. Baidos, ka stāvēs vēl kādu laiku, bet varbūt pēc Tavas atsauksmes sasparošos.

 9. […] izveidotajam jūlija plānam (lasāms ŠEIT) pamazām pievienojās vēl dažas lasāmās grāmatas, un jāatzīst, ka rezultāts ir labs, […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s