RECEPTE- Kartupeļu, bumbieru, zilā siera sacepums

Zilais siers un bumbieri kopā veido ļoti gardu kombināciju, kura iederas dažādos ēdienos. Nebiju iedomājusies, ka šī interesantā kombinācija saderētu arī ar kartupeļu ēdieniem. Ideju šai receptei smēlos iedvesmojošajā Reičelas Kū pavārgrāmatā “Mazā Parīzes virtuve“. Rezultātā izdevās lieliskas pusdienas, ko var papildināt ar svaigiem salātiem vai gaļu. Tikpat labi šis ēdiens var kalpot gan kā pamatēdiens, gan uzkoda. Receptē norādīti daudzumi, kādus izmantoju es, kopā sanāk vesela standarta izmēra cepamā plāts.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

  • 6-7 vidēja lieluma kartupeļi (ne miltaini)
  • 2 stingri bumbieri
  • 150 g zilais siers

Pagatavošana:

Cepeškrāsni uzkarsē līdz 180 grādiem. Kartupeļus nomizo, nomazgā un sagriež 2mm biezās šķēlēs. Cepešplātī izklāj cepamo papīru. Uz plāts kārto kartupeļus tā, lai tie nedaudz pārklātu viens otru. Kartupeļus liek cepeškrāsnī un cep apmēram 10-15 minūtes. Kamēr cepas kartupeļi, nomizo un sagriež kubiņos bumbierus. Kartupeļus izņem no krāsns, vienmērīgi uzber virsū bumbieru gabaliņus un sadrupinātu sieru. Liek atpakaļ cepeškrāsnī un cep vēl 15- 20 minūtes, līdz kartupeļi mīksti un zeltaini.

One comment

  1. […] Grāmata patiešām ir ļoti kvalitatīva un noderīga. Manuprāt, perfekta dāvana ne tikai cilvēkiem, kam patīk gatavot, bet arī tiem, kas prot novērtēt skaistas lietas. Fraču virtuvi vēl iepazinusi neesmu, daru to pamazām, un tam man noder grāmatā atrodamie autores padomi. Starp citu, esmu jau izmēģinājusi vairākas no grāmatā atrodamajām receptēm, divas no tām atrodamas blogā- AVEŅU UN MANDEĻU KŪCIŅAS un KARTUPEĻU, BUMBIERU, ZILĀ SIERA SACEPUMS. […]

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s