2013. gadā izlasītais

2013. bija ļoti raibs un emocionāls gads.  Varētu pat ar nazi uz pusēm pārgriezt un iegūt apgriezti proporcionālus rezultātus. Viena kopīga pazīme 2013. gadam gan ir- tas bija ļoti aizņemts un piepildīts gads. Un lai gan gada otrā puse bija patīkamiem brīžiem piesātinātāka, tajā laika lasīšanai nebija nemaz. No septembra līdz gada beigām izlasīju tikai vienu grāmatu, kas nebija saistīta ar mācību literatūru. Un ceru, ka tik lieli posmi bez lasīšanas nesekos, jo bez grāmatām dzīvot ir grūti. Patiešām.

Kopā 2013. gadā izlasīju 35 grāmatas, kas ir aptuveni uz pusi mazāk kā standarta grāmatu blogerim. Ja “Nožēlojamos” skaitītu kā 2, bet “IQ84” kā 3 grāmatas, tad tas cipars būtu lielāks. Bet ne jau skaitam ir nozīme. Un ja vien nebūtu tāds grāmatmīļu portāls kā Goodreads, tad sekot statistikai būtu daudz grūtāk. Kā mērķi pagājušā gada sākumā izvirzīju 50 grāmatu izlasīšanu, kas tāds nieks vien likās, bet, kā redzat, nemaz netika sasniegts. 2013. gadā izlasītais:

izlasitais 2013_2

Neskatoties uz nelielo izlasīto grāmatu skaitu, 2013. gadā izlasīju daudz patiešām vērtīgas grāmatas. Lielākā daļa Goodread’os tika novērtēta ar 4 zvaigznītēm, bet tikai viena ar vienu zvaigznīti:

izlasitais 2013_3

Kopumā izlasīju 12038 lappuses. Izlasīju arī pagaidām savu biezāko grāmatu- Igo “Nožēlojamie” (1600lpp.). Žēl, ka daudzas no izlasītajām grāmatām netika aprakstītas blogā. Šogad pārlasīju, iespējams, visu laiku labāko grāmatu- Remarka “Trīs draugus”. To tālāk neminēšu, jo pārlasīju jau kādu ceturto reizi un savu vietu manā topā ir izkarojusi jau sen. Tālāk sekos nelielas nominācijas.

Labākā 2013. gadā izlasītā grāmata:

Labākais darbs latviešu literatūrā:

Labākais no klasikas:

Sirsnīgākā grāmata:

Labākais grāmatas noformējums:

   

Vēlējos tikai pateikt, ka nekur neesmu pazudusi un blogošanu nepārtraukšu. Negribu solīt, ka nākamgad lasīšu vai blogošu vairāk, jo ir grūti prognozēt, kāds izvērtīsies 2014. gads. Tomēr es gribu gan lasīt, gan blogot, jo tās ir lietas, kas man sagādā prieku. Jau pavisam drīz uzrakstīšu par nelielajiem 2014. gada lasīšanas plāniem.

7 komentāri

  1. Tu grāmatas ņēm no bibliotēkas, vai arī pērc? 🙂

    1. Pārsvarā pērku vai saņemu, sadarbojoties ar izdevniecībām. Bet šo to arī ņemu bibliotēkā, vairāk gan klasiku un grāmatas, kuras vairs nevar nopirkt. Bieži arī tiek dāvinātas grāmatas. 🙂

  2. Šogad duelēsimies? 🙂

    1. Ja vēlies, neredzu iemeslu, kāpēc to nedarīt. 🙂

  3. Ai jā, bez lasīšanas tiešām ir grūti. No sirds novēlu, lai šogad tā nenotiek, lai visiem patīkamajiem brīžiem klāt nāk ar tie ar grāmatu rokās.

    1. Paldies, es zinu, ka tevi vēlējumi piepildīsies. 🙂

  4. Turies 🙂 Lai lasīšanai labvēlīgs gads!

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s