Filma- Miracle on 34th Street (1947)

Comedy | Drama | Family
Viens no variantiem, kā pavadīt Ziemassvētku brīvdienas, ja gribas laiski atpūsties mājās, ir noskatīties kādu Ziemassvētku filmu. Pagājušogad noskatījos It`s a Wonderful Life (1946), kura man diezgan labi patika. Arī šogad bija doma noskatīties kaut ko no klasikas. Iepatikās viens Kultūras Dienas raksts, kurā minētas kinoportāla Rotten Tomatoes atzītās desmit labākās Ziemassvētku filmas. Pirmo vietu ieņem jau minētā It`s a Wonderful Life, bet Miracle on 34th Street ierindojas piektajā vietā.


Attēls ņemts ŠEIT
Mazā Sjūzena Valkera (Natalie Wood) ir audzināta ticēt tikai tam, ko redz un ko ir spējīga pierādīt. Ziemassvētku vecītim meitene netic jau sen, rotaļās ar citiem bērniem viņa nepiedalās, jo tas taču ir tik muļķīgi! Tik nopietna Sjūzena ir tieši pateicoties savai mātei Dorisai (Maureen O’Hara), kura savā dzīvē ir piedzīvojusi tik daudz vilšanos, ka cenšas pasargāt savu meitu no līdzīga likteņa. Dorisa mīl savu meitu, tomēr ar saviem striktajiem uzskatiem liedz viņai izbaudīt bērnību. Kad Sjūzena satiek Krisu Kringlu (Edmund Gwenn), viņa pamazām iemācās, kā ir būt bērnam. Bet pagaidiet, kas tad patiesībā ir šis Kriss Kringls? Vai viņš patiešām ir Ziemassvētku vecītis?
 
Skatoties filmu izrādījās, ka sižets man ir mazliet pazīstams. Un jā, es taču esmu redzējusi 1994. gada versiju, kuru īpaši spilgti neatceros, bet salīdzinājumā ar oriģinālo filmu, tā man patika daudz mazāk. Bet nevarētu arī teikt, ka 1947. gada filma man ļoti patika. Protams, filmas sižets ir diezgan naivs, nobeigums- saldumsalds, bet ne tikai tur tā vaina. Skatoties filmu, var redzēt, ka mūsdienu kino ir pamatīgi attīstījies. Neveiklos tuvplānus un montāžas defektus noteikti nevajadzētu pārmest, jo tas taču ir 1947. gads! Arī par aktieru samāksloto un pārspīlēto tēlošanu negribas sūdzēties. Šajos laikos tas bija modē, un to var redzēt, paskatoties citas tā laika filmas. Varbūt pie vainas mans skeptiskums pret Ziemassvētku filmām?
 
Attēls ņemts ŠEIT
Patiesībā ļoti daudz Ziemassvētku filmas neesmu redzējusi, jo reti gadās atrast kādu patiešām labu filmu, līdz ar to šī nav mana mīļākā filmu kategorija. Tieši tāpēc pagaidām savu Ziemassvētku filmu topu izveidot nevaru, bet ja tādu veidotu, Miracle on 34th Street neliktu tik augstā vietā, kā to ir izdarījuši Rotten Tomatoes. Filmas jau nav slikta, drīzāk raksturotu to kā “nekas īpašs, bet skatīties var”. Vēl viens labums- tā nav pārāk gara.
 
Vērtējums- 6/10

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s