Grāmata- Sofija Kinsela „Antimājsaimniece”

3

   Šī grāmata pavisam noteikti atbilst terminam „viegls sieviešu romāns”. Grāmata bez dziļas domas izklaidei un laika nosišanai. Šādas grāmatas gan parasti neizvēlos lasīt, bet varbūt pa retam kaut kas tāds arī ir vajadzīgs.

   Stāsts ir par ietekmīgu Londonas juristi Samantu. Samanta strādā vienā no labākajām juristu firmām. Viņai nemitīgi nākas sevi pierādīt, strādāt vēlu vakaros un arī brīvdienās. Sava darba un aizņemtības dēļ viņa ir tik aprobežota, ka pat nemana, kas notiek viņai apkārt. Viņa tiecas uz savu mērķi- kļūt par partneri firmā, kurā strādā. Kad mērķis gandrīz jau ir sasniegts, notiek kāds atgadījums. Samanta jūtas apjukusi un iekāpj vilcienā, nezinādama, kur tas dodas. Viņa nonāk kādā mazpilsētā un tiek noturēta par mājkalpotāju. Nevienam neatklājot patiesību, Samanta nolemj kļūt par apteksni, iemācās tīrīt, gatavot,gludināt. Šeit viņa iemācās ko nozīmē baudīt dzīvi, uzzina, kā tas ir- dzīvot un mīlēt. Drīz Samantai būs jāizvēlas savas dzīves ceļš un šī izvēle nebūs viegla.

   Grāmata lasās ļoti ātri, iespējams tādēļ, ka īpaši nav kur iedziļināties. Valoda ikdienišķa, mēģināti izmantot arī mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi, bet arī tie nav diez ko bagātīgi, vairāk ikdienas sarunu valodas līmenī. Nesaku jau, ka grāmata ir ļoti slikta un tā noteikti arī nav, ja jau tik daudz cilvēku ir iecienījuši Kinselas daiļradi.Tomēr man tā liekas diezgan parasta un neizteiksmīga, pavisam noteikti drīz par tādu aizmirsīšu. Bet kaut kas jau tajā grāmatā ir, jo malā nepametu un izlasīju līdz beigām. Noderēs laika kavēšanai. No 10 punktiem dodu 5,5.

   Starp citu, zinu vairākus cilvēkus, kam patīk šāda veida literatūra. Viņi saka, ka dzīve jau tā esot diezgan sarežģīta, tādēļ vēlas lasīt ko vieglu, īpaši neiedziļinoties. Varbūt tā arī ir. Bet tā kā man dzīvē viss kārtībā, turpināšu lasīt dažādu literatūru, iespējams pa retam arī šāda veida.

7 komentāri

  1. Man arī patīk ik palaikam palasīt šada veida grāmatas, taču ne visu laiku kā citiem!Beigas vismaz labas?? Ja jau viegli lasām tad ,jā!! Tu grāmatas pērc vai ej uz bibliotēku tām pakaļ??Paldies par informāciju!

  2. Es ar šo grāmatu esmu lasījusi – pilnīgi varu piekrist, ka viegla un nesarežģīta. Lasīju pārlidojumu laikā, lai aizpildītu laiku lidostā. Un tādam mērķim, manuprāt, ideāla, jo arī drukāta uz tāda papīra, ka nav smaga un neaizņem daudz vietas. Par dižu daiļdarbu noteikti nesaukšu, bet tādai grāmatai, kuras mērķis aizpildīt laiku vai lasot neko daudz nedomāt, manuprāt, pat ļoti laba.

  3. Beigas interesantas, varbūt nedaudz pārspīlētas. Un jā, ir labas. :)Grāmatas gan pērku, gan ņemu no bibliotēkas. Pērku parasti tādas, ko jau esmu lasījusi un vēlēs savā īpašumā vai arī kāda sev mīļa autora grāmatas, vai jaunākās grāmatas, jo tās bibliotēkā var dabūt reti.

  4. Piekrītu, šīs sērijas grāmatas ir ideālas, lai paņemtu līdzi kādā ceļojumā vai pat vilcienā. Mazas, vieglas un parocīgas.

  5. Viena no grāmatām, kura man joprojām ļoti, ļoti patīk. Iespējams tādēļ, ka pirms tiku pie šīs grāmatas, manā dzīvē bija periods līdzīgs galvenās varones piedzīvotajam – nodevība, atlaišana, aizmuguriskas runas un darbības (cik labi, ka daļa no tā visa jau ir atmaskota!). Grāmata lika paskatīties uz visu optimistiski un deva foršu pēcsajūtu – ir tik labi tieši tā, kā ir tagad! Un pēcsjūta tāda ir joprojām! 🙂

    1. Manuprāt, spēja identificēties ar grāmatas varoni ir tikai pozitīva. Man ir daudz tādas grāmatas, kas mani ir iedvesmojušas un sapurinājušas tālākām gaitām, tāpēc arī piekrītu tam, ka grāmata var izmainīt cilvēka dzīvi. Priecājos, ka grāmata tev ne tikai patika, bet arī palīdzēja saņemties. Veiksmi! 🙂

      1. Ja grāmatu var sajust ar savu ikdienu un būtību, tad noteikti tās vērtība ceļas. Citi arī Daniēlu Stīlu sajūt un kādu viņas romānu var uzskatīt par lielisku meistardarbu! Kā mūsdienās populāri teikt – viss ir galvā!

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s