Filma- The Artist (2011)

Attēls ņemts ŠEIT.

   Šaubījos- rakstīt par šo filmu vai nē. Pēdējā laikā The Artist jau ir apspriesta pietiekami, bet tomēr arī es nolēmu uzrakstīt par šo filmu. Filma ir nominēta Oskara balvai 10 nominācijās un pavisam drīz uzzināsim, cik Oskarus tā iegūs. Citiem šī filma jau apnikusi ar to, ka tā saņem tik daudz balvu gandrīz ikvienā balvu pasniegšanas ceremonijā, citi domā, ka filma ir pārslavēta, jo tajā nav nekas īpašs, vēl citi (mani ieskaitot) šos viedokļus neņem vērā un vienkārši izbauda šo filmu.


Filmas sižets:
   Filmas sižets risinās 20. gadsimta 20. gadu beigās līdz 30. gadiem. Filmas galvenais varonis Džordžs Valentīns (Jean Dujardin) ir mākslinieks- aktieris, mēmo filmu zvaigzne. Viņa karjera ir pašā plaukumā, viņu apbrīno gandrīz ikviens. Brīdī, kad Valentīns pozē fotogrāfiem, netīšām kadrā nonāk arī kāda sieviete- Pepija Millere (Bérénice Bejo). Pepija vēlas kļūt par aktrisi un tas arī notiek. Viņa filmējas kopā ar Valentīnu, kuru šī sieviete ieinteresē. Par modes lietu kļūst kino ar skaņu, bet Džordžs Valentīns šādu kino neatbalsta un atsakās filmēties šāda tipa filmās. Viņš mēģina saglābt mēmo kino, bet veltīgi, jo skatītājiem patīk viss jaunais. Šajā pašā laikā Pepija kļūst par tik pat spožu kino zvaigzni, kāds savulaik bija Valentīns. Valentīnam nākas no daudz kā atteikties un daudz ko pazaudēt, bet Pepija gūst vēl vairāk, nekā bija vēlējusies. Kā Valentīna un Pepijas likteņi krustosies, uzzināsi, noskatoties šo filmu.
Džordžs un Pepija.
Attēls ņemt ŠEIT.
Manas domas:
   Pilnībā piekrītu tam, ka filmas režisors Michel Hazanavicius ir ļoti riskējis, radot šo filmu, jo tā varēja arī izgāzties. To es domāju tādā ziņā, ka nav daudz cilvēku, kam patiktu melnbaltais kino un par mēmo kino nemaz nerunāsim.. Tomēr šis risks ir attaisnojies, jo filma ir guvusi lielu atzinību gan kinokritiķu, gan skatītāju vidū.
Filmas režisors un galveno lomu atveidotāji.
Attēls ņemts ŠEIT.
   Jean Dujardin un Bérénice Bejo savas lomas atveidoja izcili. Jāatzīstas, ka šos aktierus iepazinu tikai ar šo filmu, agrāk par viņiem nebiju dzirdējusi. Bet viņi mani patiešām pārsteidza ar savu meistarību. Esmu pārliecināta, ka par viņiem mēs dzirdēsim arī turpmāk.
   Šo filmu es uzskatu par īstu mākslas darbu. Filma ir režisora, aktieru un visas komandas izcils veikums. Ir jābūt talantam, lai spētu izpausties bez skaņas un krāsām, konkurējot ar mūsdienu filmu priekšrocībām un pat pārspējot daudzas no tām. Protams, dažās vietās, kur vien tas ir nepieciešams, filma ir papildināta ar tekstu. Bet tas ir tādēļ, lai skatītājam būtu vieglāk saprast konkrēto domu. Filmas gaitā kopējo noskaņu papildina labi piemeklēta mūzika. Diemžēl, bija nedaudzas vietas, kurās mūzika man likās neatbilstoša situācijai, bet tās bija tikai dažas epizodes.
   Patiesībā ir grūti pateikt, kas ir tas, ka mani piesaista šajā filmā. Tas varētu būt vienkāršības un mākslas apvienojums. Patiešām filma ir vienkārša, nekas nav pārspīlēts. Filma nav iztiepta, tās ilgums ir tikai 100 minūtes. Filmā bija arī vairākas komiskas epizodes, un ir interesanti, ka jāsmejas nevis par konkrētiem mutiskiem jokiem kā citās filmās, bet gan par varoņu rīcību.
   Filma man ļoti patika, novērtēju to ar 9,5 punktiem no 10.
Suns uz sarkanā paklāja? Tieši tā! 😀
Attēls ņemts ŠEIT.

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s